126 obserwujących
731 notek
801k odsłon
  1080   4

Blokowanie leczenia

"Poniższy materiał to zeznanie doktora Petera McCullough podczas Komisji Senackiej ds. Zdrowia i Spraw socjalnych w stanie Teksas.

Dr Peter McCullough o blokowaniu metod leczenia Covid-19

– Dzień dobry, nazywam się dr Peter McCullough. Jestem lekarzem internistą, kardiologiem i prof. medycyny na Texas A&M University oraz na wydziale medycyny Uniwersytetu Baylora w Dallas. Byłem zaangażowany w działania w ramach walki z COVID-19. Opinie przeze mnie przestawione są moimi własnymi i niekoniecznie reprezentują stanowisko instytucji, których jestem pracownikiem.

Mogę Państwu powiedzieć, że w mojej dziedzinie – mam tytuł doktora nauk, jestem praktykującym lekarzem, zajmuję się badaniami naukowymi, jestem członkiem zespołu redakcyjnego w dwóch dużych czasopismach naukowych – w mojej dziedzinie jestem najczęściej cytowaną osobą w historii w dziedzinie, w której się specjalizuję, czyli serce i nerki.

Kiedy pojawił się COVID-19, to potraktowałem to jak nasz „medyczny” odpowiednik meczu o mistrzostwo Super Bowl, wraz z takimi lekarzami, jak dr Urso, którzy bez wahania od razu stawili się na pierwszą linię walki z wirusem oraz lekarzami w szpitalach, którym przyszło się bezpośrednio zmagać z pacjentami chorymi na COVID-19.


Ale byli także tacy, którzy woleli odsunąć się na bok, a także tacy, którzy prezentowali postawę krytyczną wobec pandemii. Zacząłem więc analizować literaturę. Miałem pacjentów z chorobą układu oddechowego, którzy wymagali natychmiastowej opieki. Nie mogłem pozwolić, by choroba, która w domu rozwija się 2 tygodnie do stanu, kiedy niezbędna staje się hospitalizacja, nie godziłem się na pozostawianie pacjentów samych sobie, chorych, w domach, bez podjęcia jakiejkolwiek próby leczenia, by potem przyjąć taką osobę do szpitala, kiedy jest już najczęściej za późno.

To było oczywiste w kwietniu 2020 roku, że tak to właśnie się kończy. Tak więc postanowiłem skorzystać z najlepszych dostępnych w tamtym czasie narzędzi, farmaceutyków, które przepisane zostały zgodnie ze standardami, preparatami do użytku poza rejestracyjnego, ale należy pamiętać, że etykieta służy głównie jako informacja dla pacjentów, to nie jest dokument o charakterze naukowym, są to leki konwencjonalne, poprawnie przepisane do zastosowania poza rejestracyjnego w celu leczenia choroby.

W maju powołałem zespół lekarzy, a ponieważ najbardziej doświadczeni przez pandemie byli lekarze z Milanu we Włoszech, stąd duża część zespołu to byli członkowie włoskiej sieci badawczej. Wykonaliśmy zestawienie wszystkich dostępnych leków i opublikowaliśmy wyniki naszej pracy w sierpniowym, 8 wydaniu czasopisma American Journal of Medicine Tytuł artykułu brzmiał: Patofizjologiczne podstawy oraz przesłanki na rzecz wczesnego leczenia ambulatoryjnego„.

Miało to swoje uzasadnienie. Mamy dwie negatywne konsekwencje COVID-19: hospitalizacja i śmierć. Druga przesłanka jest taka, że jeśli nie zrobimy nic, zanim te osoby nie trafią do szpitala, to nigdy nie powstrzymamy tej choroby. Nigdy jej nie powstrzymamy. Byłem głównym autorem tego artykułu, ale współautorami były osoby z Włoch, Indii, z UCLA, z Uniwersytetu Emory, z najlepszych instytucji w Stanach Zjednoczonych.

Ciekawą rzeczą było to, że na 50 tysięcy artykułów opublikowanych w czasopismach recenzowanych na temat COVID-19 ani jeden nie wskazywał lekarzom, jak leczyć tę chorobę. Ani jeden. Jak to jest w ogóle możliwe? Byłem zszokowany.

Kiedy opublikowano nasz artykuł, natychmiast stał się on sensacją. Był to wtedy najczęściej cytowany artykuł naukowy w dziedzinie medycyny. Nagle ludzie z całego świata starali się skontaktować ze mną i pomyślałem sobie: „Boże, co ja takiego odkryłem?”

Nigdy wcześniej nie angażowałem się w żadne media społecznościowe, moja córka wróciła do domu na przerwę w studiach prawniczych zaczęliśmy rozmawiać na ten temat i zaproponowała, bym wrzucił stosowny filmik na YouTube’a. Stworzyłem więc taki filmik, gdzie pokazałem 4 slajdy bazujące na wspomnianym artykule. Pamiętajmy, że był to artykuł opublikowany w jednym z najlepszych recenzowanych czasopism naukowych na świecie.

Cztery slajdy. Byłem pod krawatem, ubrany w garnitur, córka pokazała mi, jak nagrać materiał w PowerPoincie i wrzucić na YouTube’a. Filmik ten natychmiast stał się hitem. Po jakimś tygodniu otrzymałem wiadomość od YouTube, że materiał narusza zasady społeczności.

Wtedy też w sprawę zaangażował się senator Johnson z Waszyngtonu, oburzony, że jest to ważna naukowa informacja, która może pomóc pacjentom w czasie tego kryzysu, a media społecznościowe ją wyciszają bezpodstawnie, tylko dlatego, że mają taką władzę.

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale