Blog
"One can't prevent useful idiots from being idiots."
wawel
wawel tworzenie posągów myśli
109 obserwujących 412 notek 475291 odsłon
wawel, 30 lipca 2017 r.

Bartosz Kramek i otwarty dialog czyli wyłączmy wreszcie Sorosa

5275 11 0 A A A

image

Pisałem już wielokrotnie, że bez zabrania się za fundacje i stowarzyszenia sorosowe - nie będzie w Polsce spokoju. Sam Soros ogłaszał swoje antyrządowe plany wobec Polski niejeden raz. Nie rozumiem bezwolności rządu.

Od autora instrukcji "Wyłączmy rząd!", Bartosza Kramka prowadzą nitki do Abliazowa. Muchtar Abliazow ( w ZSRR z-ca dyrektora kołchozu) to ścigany po całym świecie za malwersacje finansowe kazachski miliarder . Od Abliazowa sznurki prowadzą do Sorosa, o czym pisze portal 3obieg: "Osoba związana w przeszłości ze Stowarzyszeniem Wspólnota Kazachska mówi mi, że Abliazow z czasem związał się z Georgem Sorosem, zainteresowanym budowaniem demokracji wg swoich zasad w każdym kraju, w którym znajdują się bogactwa naturalne." Panowie zapewne szybko się dogadali, wszak w ich CV występuje ten sam zwrot:  m a l w e r s a c j e   f i n a n s o w e . Wyraźnie międzynarodówka malwersantów wzięła na celownik Polskę i Węgry.

Węgrzy jednak biorą się za antypaństwową działalność internacjonalnych malwersantów, u nas zaś mają oni... taryfę ulgową. Poza konkretnymi posunięciami prawnymi wobec Sorosa i jego przyczółków Węgry podjęły też akcję informacyjną. Całe Węgry pokryły setki billboardów "Nie pozwólmy, aby Soros śmiał się ostatni". Jest to rozsądne choćby z tego powodu, że pozwala zwykłym obywatelom wyjść poza narrację polit-pop i zacząć dokładniej przyglądać się niewidzialnym inspiratorom, animatorom i sponsorom sceny politycznej. Gdyby u nas takie billboardy wisiały od stycznia - próba puczu nr 2 wcale by nie zaistniała, a na pewno pod sądy wybrałoby się kilka razy mniej ludzi. Wiedząc o prawdziwych manipulantach ludzie stają się trochę bardziej odporni na manipulowanie nimi.

image

image

Jak wiadomo na początku lat 90. Europę środkową ogarnęła fala przemian. I właśnie przypadkiem drogą przechodził George Soros i wsparł falę. Falontrop.

Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal,
Gdy szumi, szumi woda i płynie sobie w dal.
Ach, jak przyjemnie, radosny płynie śpiew,
Że szumi, szumi woda i młoda szumi krew.
I tak uroczo, tak ochoczo serce bije w takt.

Fajna sztuczka. Wywołać falę a potem ją wesprzeć. Może to surfing jakiś? Astrosurfing? W każdym razie w Budapeszcie w 1991 r. powstał Uniwersytet Środkowoeuropejski, Central European University (CEU).

„Ideą przewodnią założycieli uniwersytetu było powołanie do życia instytucji naukowej, która poświęciłaby się badaniom nad wyzwaniami niesionymi przez współczesne systemy demokratyczne, upowszechnianiu fenomenu społeczeństwa otwartego, ułatwianiu współpracy międzyregionalnej oraz szkoleniu przyszłych liderów procesów demokratyzacyjnych we wszystkich regionach świata.”

I jak zamierzyli, tak uczynili. Poświęcili się i szkolili. Jak z chłopca zrobić dziewczynkę a z państwa narodowego kołchoz (Gender i Studia nad nacjonalizmem to jedne z głównych kierunków tej "uczelni" ("bezczelnia wyższa").

Jednak wiosną 2017 premier Viktor Orbán postanowił zlikwidować uniwersytet począwszy od 2018 roku. Jest to wielka strata dla światowej nauki. A może nawet jeszcze większa. Światowej sławy wykładowcy pójdą z torbami. Jednym z wykładowców był (jest?) Jacek Rostowski. I co teraz będzie? Kto będzie kształcił przyszłych finansistów, ministrów finansów? Krach. I strach.

I na świat nie wyjdą kolejni absolwenci. Tak znani jak absolwentka Central European University Anna Brzezińska, autorka fantasy, współzałożycielka Agencji Wydawniczej Runa (sci-fi, fantasy, horror) wraz z Pauliną Braiter-Ziemkiewicz i Edytą Szulc. Paulina Braiter-Ziemkiewicz to szwagierka Rafała A. Ziemkiewicza, żona Pawła Ziemkiewicza (biolog, tłumacz, krytyk filmowy, redaktor i publicysta czasopism „Fenix”, „Fantasy”, były szef działu literatury obcej miesięcznika „Nowa Fantastyka”, były redaktor telewizji RTL-7). Jak widać krąg najsłynniejszej polskiej absolwentki uczelni Jurka Schwartza Sorosa buja w obłokach, słabo trzyma się ziemi, a i do Berlina czuje pociąg. Fajnie. Jednak warto zauważyć jak pięknie współgra usypianie młodzieży za pomocą sci-fi i deprawacja postrzegania rzeczywistości w nierealnych światach z usypianiem społeczeństwa za pomocą "otwarcia i tolerancji".

image

Central European University (CEU)w Budapeszcie

W Polsce, na szczęście, nie ma żadnej uczelni Sorosa (oczywiście oficjalnie, bo jakby się dokładniej przyjrzeć rozmaitym prywatnym – to kto wie, co by wyszło). Jednak to szczęście tylko pozorne. W Polsce – w pewnym sensie – funkcję sorosowego Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego pełnią w sposób oczywisty 2 podmioty; Fundacja Batorego (filia Open Society) oraz Agora (plus oczywiście dziesiątki sorosowych NGO-sów dotowanych przez Fundację Batorego i min.Glińskiego).

image

Jedna z najnowszych fundacji Sorosa (pozdrowienia dla min.Glińskiego). [Jak widać świat Sorosa to świat science-fiction i fantasy od początku do końca, poborowi młodzieńcy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniają się w kobiety... Jak - nie przymierzając - u Ziemkiewicza, u którego ruch narodowy przemienia się w Stowarzyszenie Endecja  zgodnie z nowoczesnym patriotyzmem ("nacjonizmem") ]

Opublikowano: 30.07.2017 22:43. Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 10:06.
Autor: wawel
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

OD NIEDAWNA PISZĘ TEŻ NA DRUGIM BLOGU JAKO    W A W E L  2 4 https://www.salon24.pl/u/wawel24/ Uszanować chciałbym Niebo, Ziemi czołem się pokłonić, ale człowiek jam niewdzięczny, że niedoskonały... =================================================== Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ==========================
❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀
F I L O Z O F I AAGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór. 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody. 3.10.04.2011 WARSZAWA, KRAKÓW –- PAMIĘĆ I OBURZENIE=======image ================ P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE H U M O R -S A T Y R A -G R O T E S K A -K A B A R E T 1.KSIĘGA POWIEDZEŃ III RP czyli ZABIĆ ŚMIECHEM 2.KABARET TIMUR PRZEDSTAWIA czyli Witam telefrajerów... 3.III RP czyli Zmierzch Różowego Cesarstwa 4. Biłgoraj na tarasie - SZTUKA PRZETRWANIA DLA ELYT Z AWANSU 5.MANIFEST KBW czyli Kuczyński, Bratkowski, Wołek 6.SONATA NIESIOŁOWSKA a la Tarantella czyli KOLAPS STEFANA 7.Transatlantyckie - orędzie Bronisława Komorowskiego W Ę G R Y 1.WĘGRY, TELEWIZJA, KIBICE 2.GALERIA ZDJĘĆ węgierskich 3.ORBAN I CZERWONY PRĘGIERZ M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @all  Aktualna wersja notki jest ostateczna.  Dla chcących mnie dodać do obserwowanych...
  • @gini Dzięki za linki, które Pani wkleja.  Temat MAFII MIGRACYJNEJ jest teraz przemilczany...
  • @Autor  Ktoś nazwał te 15 propozycji pytań referendalnyc - 15 przykazań. Cóż, Mojżesza...

Tematy w dziale Polityka