120 obserwujących
641 notek
745k odsłon
603 odsłony

Żyjesz we wnętrzu matriksa, miej odwagę to ujrzeć...

Wykop Skomentuj13


Nieliczni alarmują. Większość ufa matriksowi, mała część, czuje, że COŚ jest nie tak i snuje sposoby REFORMY MATRIKSA. Oczywiście, reforma czegoś, co zbudowane jest na fałszywych fundamentach nie jest możliwa. Oczywiście, ci co alarmują, są usuwani decyzjami administracyjnymi z głównego obiegu medialnego. 

Znowu sukcesy, trudno się od nich opędzić. Krążą w przestrzeni jak pasożyty umysłu, o których pisał Colin Wilson. 

W UE oczywista klęska PIS-u. Klęska-sukces. Von Leyen niczym się nie różni od Timmermansa, który jest jej zastępcą. Nie tylko się nie różni, jest jeszcze gorsza. Jest progresistką i w sprawach klimatu i likwidowania państw narodowych. Opowieści od "reformowaniu od wewnątrz" UE od początku dla każdego myślącego były kiełbasą wyborczą i obrazą inteligencji Polaków. Ale masy uwierzyły, BO CHCIAŁY. Trudno jest walczyć z ludzką naiwnością i skłonnością do bezpodstawnych marzeń. Zwłaszcza w demokracji liberalnej o odcieniu ochlokratycznym, bo taki jest obecny ustrój Polski. 

"Pije, bije, ale jakąś tam resztkę kasy przynosi do domu, wprawdzie w domu bajzel, on nic nie robi, po pokojach biegają jakiś obcy z podwórka, ale on tak pięknie mówi o miłości..., o  tym, jak mnie kocha, więc zostaję z nim, zresztą jestem nie za ładna i podstarzała, więc zostaję z nim, bo kto by tam mnie zechciał" - z takim to poziomem świadomości społecznej mamy dzisiaj do czynienia. Zresztą większość w swym zapracowaniu lub malignie nawet nie spostrzega, że on pije i nie czuje, że bije. Widzi tylko resztki wypłaty i słyszy podchmielony bajer. Powinna taką ofiarę (społeczeństwo) ostrzec rodzina, czyli rodzima elita, ale ona zajęta... współbiesiadowaniem i namawianiem: zostań z nim, on się zmieni w następnych kadencjach, gdy weźmiesz rozwód, to zginiesz, poczekaj, jakoś to będzie. I zamiast JAKOŚCI mamy JAKOŚ.


"Miarą degeneracji intelektualnej i moralnej Zachodu w ciągu ostatnich dziesięcioleci jest dzisiejsza prawie całkowita nieznajomość klasyków zachodniej cywilizacji , nawet wśród tak zwanej klasy wykształconej. Ci, którzy pozostają nieświadomi tego, o czym wcześniej myślały wyższe umysły, są skazani na pozostawanie jako dzieci, w najlepszym razie na nowo dokonując wynalazku koła, zamiast stanąć na ramionach olbrzymów. " - pewnie wiele osób czytało już tę opinię Guillaume Durochera z poprzednich moich notek. Stan świadomości politycznej wśród dzisiejszych parlamentarzystów jest tak samo tragiczny. Przywykliśmy do tego. Tych, którzy na to zwracają uwagę skłonni jesteśmy uważać za dziwaków. Powodowani "szlachetczyzną", lenistwem umysłowym, tęsknotą za ojcem narodu, naiwnością i brakiem wyobraźni godzimy się na rolę społeczeństwa prowadzonego na pasku bredni partyjnych. Jak ten przysłowiowy szlachetka herbu Kozia Bródka, co to zlecał zarządzanie gospodarstwem miejscowemu Żydowi, oddawał mu je w arendę, bo sam do tego głowy nie miał i nie chciało mu się bawić w rachowanie a poza tym ów arendarz miał brata, co prowadził karczmę, w której zawsze w sobotę dawał do woli się napić na krechę. Odbudowy wymaga cała klasa polityczna Polski, to zadanie na przyszłość. Ale nikt ze sfer rządzących nic nie robi w tym kierunku. To nie ci ludzie. To nie ten HORYZONT MYŚLOWY. Mieliby sami chcieć ustąpić miejsca lepszym? I zajmować się wyszukiwaniem lepszych zastępców na swoje i rodziny lukratywne posady? Wolne żarty. Czysta fantazja. To wbrew psychologii zwykłego Kowalskiego. I wbrew psychologii zmultiplikowanych, partyjnych Martyn W.  i wbrew ODWRÓCONEMU SYSTEMOWI BUDOWANIA (vide: TUTAJ).

Grzegorz Braun kilka lat temu zajął się Jarosławem Gowinem. Napisał krótki tekst "Kim jest Jarosław Gowin?" Przypomniał, że Gowin, uchodźca z PO, wcześniej związany był ze środowiskami Unii Demokratycznej a następnie Unii Wolności. Ponieważ A.Duda sfabrykował święto Polaków ratujących Żydów, w związku ze zbliżającą się wojną Izraela i USA z Iranem powinniśmy wiedzieć, kto jest Żydem, by w razie potrzeby ich ratować. Nazwisko Gowin znajduje się w spisie Żydów ocalałych z getta warszawskiego, więc możemy raczej ratować w razie czego p.Gowina. Braun pisze, że to bardzo dziwny człowiek. Racja, niezwykle dziwny. Już nawet abstrahując od jego wypowiedzi, że Polska to kraj dwóch narodów, żydowskiego i polskiego (czytaj: TUTAJ) - jego dziwność jest uderzająca. Popierał pucz innego filosemity, A.Dudy. W istocie pan Gowin w efektach swej ministerialnej działalności jest... neomarksistą, marksistą kulturowym. Strażnikiem tego, by polskie szkolnictwo wyższe nigdy się nie odrodziło, co mogłoby dać podstawy do wzrostu siły państwa polskiego. Jednak szef partii rządzącej kocha pana Gowina i nic tu nie zrobimy.  Jeszcze tylko, jako puentę można przypomnieć, że Braun ukazuje też zakorzenienie Gowina w środowisku Sorosa. C.b.d.o.

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale