wawel24 wawel24
181
BLOG

“Czynnik strachu / poczucia winy” jest “niezbędny”, aby “zwiększyć moc przekazu”

wawel24 wawel24 Polityka Obserwuj notkę 16

Dzisiaj zestaw tekstów dla wierzących. Wierzących kowidian, militarian i klimatystów. I szerzej, dla cierpiących na bardzo częstą jednostkę chorobową, opisaną już przez psychologów klinicznych: " bezgraniczne zaufanie do każdej władzy". Owa psychiczna przypadłość to prawie pandemia ;) wśród zwolenników aktualnej władzy i w mniejszej skali, także na tym forum publicystycznym pośród kibiców władzy i opozycji (bo cóż byłby to za kibic, który bezgranicznie nie wierzyłby w swoją drużynę).

Leitmotiv wszystkich trzech tekstów to strach, wina, posłuszeństwo.

image

1. Autorzy ‘Projektu Strach’ dyskutowali o tym, kiedy “wdrożyć” nowy wariant Covida


Plan Matta Hancocka, aby społeczeństwo „obsrało gacie”, w celu zwiększenia posłuszeństwa w ramach lockdownu, został ujawniony z wyciekłych wiadomości WhatsApp.

[Matt Hancock (brytyjski Niedzielski) - brytyjski polityk, członek Partii Konserwatywnej, od 9 lipca 2018 do 26 czerwca 2021 zajmował stanowisko ministra zdrowia, wcześniej przez pół roku był ministrem kultury, mediów i sportu]


Matt Hancock - Kiedy wprowadzamy nowy wariant

Artykuł z brytyjskiej  strony  The Telegraph, która w czasie kowidowej histerii w zasadzie za darmo podawała rządowe wysrywy do wiadomości publicznej, tak teraz, żeby coś przeczytać potrzebny jest abonament.

 

 

Ujawnione pliki dotyczące lockdown [Lockdown Files, to ponad 100.000 wiadomości z WhatsApp wysłanych między ministrami, urzędnikami i innymi osobami – pokazują, jak brytyjski rząd używał nakręcania spirali strachu, aby wymusić posłuszeństwo i dostosowanie do środków wymaganych w ramach lockdownu.

W jednej z wiadomości Simon Case, sekretarz gabinetu, powiedział, że “czynnik strachu / poczucia winy” był “niezbędny”, aby “zwiększyć moc przekazu” podczas trzeciej krajowej blokady w styczniu 2021 roku.

W grudniu 2020 r. Matt Hancock, ówczesny sekretarz zdrowia, sugerował, że nowy szczep Covid, który niedawno się pojawił, pomoże przygotować grunt dla zbliżającego się lockdownu poprzez straszenie ludzi w celu wymuszenia posłuszeństwa.

W rozmowie WhatsApp z 13 grudnia, uzyskanej przez The Telegraph, Damon Poole – jeden z doradców medialnych Matta Hancocka – powiedział swojemu szefowi, że posłowie torysi byli już “wściekli na perspektywę” surowszych środków w ramach walki z Covid , i zasugerował, że “możemy przygotować grunt do wielkiej rozgrywki z nowym szczepem”.

Komentarz sugerował, że uważają, że szczep może być pomocny w przygotowaniu gruntu do przyszłego lockdownu i ostrzejszych ograniczeń w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie 2020.

Matt Hancock następnie odpowiedział: “Wszyscy obsrają gacie z powodu nowego szczepu”.

Damon Poole zgodził się, mówiąc: “Tak, to jest to, dzięki czemu uzyskamy zmiany w prawidłowym zachowaniu”.

Dyskusja odbyła się dwa dni po tym, jak Matt Hancock został poinformowany o pojawieniu się nowego wariantu – znanego jako alfa lub wariant Kent, w grudniu 2020. Gwałtowny wzrost przypadków doprowadził później do skutecznego odwołania świąt Bożego Narodzenia w dniu 19 grudnia.

Matt Hancock wyraził swoje obawy, że rozmowy o Brexicie zdominują nagłówki i zmniejszą wpływ, i wypytywał Damona Poole’a o jego porady medialne. “Kiedy odpalamy nowy wariant”, zapytał Matt Hancock.

Podczas plandemii, rząd został oskarżony o nakręcanie spirali strachu, co zdementował departament Matta Hancocka mówiąc, że takie oskarżenia były “wprowadzające w błąd”.

Wśród najnowszych ujawnień dotyczących plików o lockdownie, The Telegraph może ujawnić wiadomości, które sugerują, iż Boris Johnson wahał się między byciem sceptykiem a fanatykiem lockdown’owym, ówczesny premier zastanawiał się głośno dwa dni po wprowadzeniu drugiej narodowego lockdownu w listopadzie 2020 r.: „Jakie mamy dane dzisiaj? Torysowska narracja, że za wcześnie wpadliśmy w panikę, itp.”

Wiadomości pokazują również zakulisowe animozje okazywane wobec Lorda Stevensa z Birmingham, ówczesnego szefa NHS England. Matt Hancock oświadczył w jednej wiadomości do doradcy: „W porządku – musi wiedzieć, że strasznie pier**li sprawę”.

Źródło: ‘Project Fear’ authors discussed when to ‘deploy’ new Covid variant

Zobacz na: Koronawirus: Zrobiono ci pranie mózgu (a oto, jak tego dokonano) – dr Vernon Coleman
Strach i manipulacje rządu GB dotyczące COVID-19 – wywiad z Laurą Dodsworth
USA: Dr Deborah Birx chwali samą siebie, jednocześnie ujawniając ignorancję, zdradę i oszustwo

 Źródło: https://pubmedinfo.org/2023/04/09/autorzy-projektu-strach-dyskutowali-o-tym-kiedy-wdrozyc-nowy-wariant-covida/

wawel24
O mnie wawel24

Huomo-animal divino. Znajomość harmonii nazywa się stałością. Znajomość stałości nazywa się oświeceniem. [...]. Napięcie ducha w sercu nazywa się uporem. [...]Wiedzący nie zna udawania, udowadniający nie wie.  Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ========================== ❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀ F I L O Z O F I A ✹ AGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody 3.10.04.2011 P O S T A C I  1. Franz Kafka i hospicjum kultury europejskiej czyli nagi król 2. Platon czytany przez Simone Weil P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE  M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka