wawel24 wawel24
243
BLOG

Wojna izraelska. Internauci o wojnie Hamas - Izrael

wawel24 wawel24 Polityka Obserwuj notkę 16
  1. image

---

Niespodzianka… hahahahahaha

Tylko w świecie całkowicie oderwanym od Sensu wydarzenie to można określić jako zaskoczenie.

Pójście do restauracji z pięcioma gwiazdkami Michelin i zjedzenie g**** a na talerzu byłoby bez wątpienia niespodzianką.

Wściekłe powstanie w państwie apartheidu de facto (przez długi czas) i de iure (nie tak długo) nie powinno nikogo dziwić.

„Niespodzianką” jest spełnienie mokrych snów Bibi.

Od jakiegoś czasu ma ogromne problemy w domu. Był ścigany (2020-2021, ogromne demonstracje), proponowana przez niego reforma sądownictwa podzieliła społeczeństwo Izraela do tego stopnia, że ​​minister obrony „…wypowiedział się przeciwko reformie w dniu 25 marca [2023 r.], wzywając do wstrzymania procesu legislacyjnego „w imię bezpieczeństwa Izraela”. Następnego dnia Netanjahu usunął go ze stanowiska, co wywołało dalsze masowe protesty w całym Izraelu i ostatecznie doprowadziło do tego, że Netanjahu zgodził się opóźnić przyjęcie ustawodawstwa…”

Dostał swój Pearl Harbour, co z nim zrobi?

Wezwał mieszkańców Gazy do przeniesienia się. Gdzie? 2 miliony ludzi dokąd się ma przenieść??

Możliwe, że rozważa także atak naziemny na Gazę. To byłaby bardzo krwawa sprawa, także dla Izraela. Większość ludzi nie wie, że w 2006 roku najlepsza armia na Bliskim Wschodzie nie była w stanie przedostać się do Libanu na więcej niż kilka kilometrów. Hezbollah znalazł na nie lekarstwo.

Mam nadzieję, że ten skurwiel bibi nie napadnie na Iran.

Dla Imperium kłamstw „niespodzianka” również nie mogła nadejść w lepszym momencie. Klęska na Ukrainie zostanie zamieciona pod dywan, nowa wojna może zostać wykorzystana jako pretekst do wzrostu cen….

Kolejny krok bliżej Chaosu.---

---

Wygląda na to, że ataki są fałszywe po obu stronach i obejmują kontrolowane wyburzenie niektórych obszarów GAZY. Kontroluj obie strony…

--

Oto ciekawy wątek: https://twitter.com/DanielLMcAdams/status/1710866841583714415

Sprawa izraelsko-palestyńska wywołała zaciekłe podziały. Ci, którzy byli zjednoczeni np. w sprzeciwie wobec opowieści o Covid-19, teraz nagle skaczą sobie do gardeł. Ciekawe, czy taki był cel?

Media mogą chcieć to tak przedstawiać, ale myślę, że ci z nas, którzy od początku byli zjednoczeni w podejrzeniach co do historii covidu, są równie zjednoczeni w podejrzeniach co do wszystkiego innego, co jest wymiotowane z wielu ust mediów .

---

Nikt, kto ma jakiekolwiek sumienie polityczne i podstawowe, nie może wspierać antyludzkiego konstruktu zwanego Izraelem.

--

Cóż, to z pewnością postawi Zełenskiego w cieniu…

i to odsunie w cień kolejne wdrożenie dźgnięć genetycznych…

i odsunie w cień nieuchronny krach w globalnej bankowości…

i odsunie w cień realizację kilku kolejnych kroków w kierunku „Wielkiej Plagi”…

Cóż, czyż nie jest to przydatne…!

--

Wydaje się, że Izrael postępuje naprzód ze swoją taktyką akceleracji. Najprawdopodobniej zachęcali do przejęcia meczetu AL-Asqa, wiedząc doskonale, że posłuży to do pobudzenia Hamasu.

Paralotnia wydaje się absurdalną próbą propagandową. To niezwykle łatwe cele i wydaje się niezwykle mało prawdopodobne, aby którykolwiek z nich dotarł do celu, biorąc pod uwagę, że wielu cywilnych Izraelczyków jest uzbrojonych.

--

Dzieci Izraela mogą być bezpieczne tylko na nowej ziemi, która jest teraz pusta i należy do korporacji Globo Homo z Nowego Jorku. Ziemia Ukrainy jest teraz Nową Chazarią

należy podpisać umowę o transferze, świat musi zebrać 666 bilionów dolarów, aby niewinni mieszkańcy Tel Awiwu mogli teraz wrócić do domu...

--

To z czym mamy do czynienia to niejasna narracja. Nawet kontrolowane media alternatywne nie mają skryptu.

--

Ach, ale spójrz, oni nigdy nie wyobrażali sobie, że Hamas użyje zmotoryzowanych lotni! Ci mofos o 17:00 całkowicie ich zaskoczyli.

Podobnie jak te 2 samoloty, które 11 września zniszczyły 3 budynki.

--

Starcie Izrael-Gaza to coś więcej niż tylko źli sąsiedzi – Brak bezpieczeństwa wskazuje na ważniejszy plan; pretekst jak 11 września do uderzenia dalej.

Ci, którzy kibicują którejkolwiek ze stron tej wojny, nie rozumieją sedna sprawy.

Barbarzyństwo wyrządzane niewinnym jest odrażające. Prawda stojąca za szabatowym atakiem w okolicach Gazy jeszcze nie wyszła na jaw.

Wydarzenia te nie są końcem, ale początkiem, niezależnie od zdecydowanej reakcji Izraela.

W naszym świecie sterowanym programami istnieje wiele wątków. A media, które zaznaczają tylko wybrane kwestie, nigdy nie przekażą żadnych wiadomości, nie mówiąc już o pierwszych trzech literach.

Dziennikarka i prezenterka podcastów Efrat Fenigson, która odbyła służbę wojskową w izraelskim wywiadzie, powiedziała wieczorem, kiedy doszło do ataków: „Moim zdaniem izraelski wywiad nie wiedział, co się zbliża… Coś jest bardzo nie tak; coś jest dziwnego. Ten łańcuch wydarzeń jest bardzo niezwykły.”

Nie jest jedyną osobą pełniącą służbę wojskową, która twierdzi, że zbliżenie się do granicy bez wykrycia jest prawie niemożliwe.

Boże błogosław wszystkich.

https://moneycircus.substack.com/p/crisis-update-israel-gaza-clash-is

--

Hamas został stworzony przez izraelski wywiad wiele lat temu, aby udaremnić bardziej radykalne frakcje. Izrael oczernił FAŁSZYWYCH wrogów Palestynę, Iran i Syrię, aby nakarmić swój system operacyjny Kapitalizm + Wojna w zachodnim stylu, tak jak Stany Zjednoczone i Zachód zrobiły to samo z Rosją, Chinami i każdym krajem, który nie wykonuje rozkazów lub jest prawdopodobną kolonią nadającą się do wyzysku. Prawda jest taka, że ​​zachodni system operacyjny wymaga ciągłej WOJNY. W dłuższej perspektywie kapitalizm i WOJNA są synonimami.

--

Z tego, co widziałem, „Lewica” oczywiście bez wahania przyjęła twierdzenie głównego nurtu za dobrą monetę. Izrael doznał niespodziewanego ataku ze strony powstania palestyńskiego. Oto próbka memów:

„Reżim Netanjahu oszołomiony powstaniem palestyńskim”

„Rzekoma niezwyciężoność Izraela została rozwiana jako iluzja”

„Był całkowicie nieprzygotowany na taktykę wojny hybrydowej Hamasu”

To znowu teza o „blowbacku” z 11 września. I zauważcie, jak, pomimo całej tej „antysystemowej” śmiałości, to stanowisko potwierdza twierdzenie Izraela, że ​​„jedynie się broni”.

--

Zapach 9/11 jest  w powietrzu... Nie ma czasu na marnowanie. USSA wysyła flotę zawierającą USS Liberty v. 2.0, który ma zostać zatopiony przez Izraelczyków noszących irańskie burki.

--

Całe zachodnie media zamieniły się w izraelskie wiadomości.

Członkowie KLUBU są małymi pomocnikami Baala i Molocha. 

--

Zawsze chodzi o to, na co nie zwracamy uwagi. Kolejna odskocznia i doskonały pretekst do III wojny światowej, dalszych problemów w łańcuchu dostaw, zdecydowanie dużego wzrostu kosztów paliwa, ostatecznej implozji dolara amerykańskiego, niedoborów żywności, covidiotyzm nie działa już tak dobrze, jak zamierzano, więc potrzebny jest większy strach przed czymś, niekończące się spory o „prawo do zabezpieczenia swoich granic”, dalsza demonizacja dowolnego wroga, którego się wybierze, i tak dalej. Tymczasem co? Myślę, że zobaczymy.

--

Któregoś dnia zastanawiałem się nad rosnącymi kosztami paliwa do mojego samochodu w związku z nadejściem sezonu zimowego i zastanawiałem się, jak daleko posuną się tym razem???

Pośród brutalnego rozlewu krwi, który miał miejsce na Bliskim Wschodzie i jego przerodzenia się w wojnę na pełną skalę w tym regionie, będzie to również niezbędna przykrywka dla wygórowanych cen paliwa, co będzie teraz następować, w miarę jak wojna gospodarcza z narodami na całym świecie będzie się pogłębiać... Czy nie uważacie, że ​​nadszedł czas, kiedy Iran przeprowadzi atak na Izrael i rozpęta się zupłne piekło?

--

Lepiej stań po stronie Izraela albo INNEJ! ORAZ Ukrainy. I nie zapomnij o pełnym zaszczepieniu.

--

Arafat powiedział, że „Hamas jest tworem Izraela”.

Izraelskie Głębokie Państwo prawdopodobnie ustawiło to jako swój numer 911.

--

Dobre pytanie:

https://www.globalresearch.ca/is-the-gaza-israel-fighting-a-false-flag-they-let-it-happen-their-objective-is-to-wipe-gaza-off-the- mapa/5835310

--

Paralotnie są miłym akcentem. Scena rodem z Ucieczki z Los Angeles!

--

Są to specjalne paralotnie tak zaawansowane, że można wystartować z podziemia ;).

--

Bibi twierdzi, że jest to „11 września Izraela” – prawdopodobnie jest to prawda. Pomysł, że jest to atak z zaskoczenia, jest śmieszny. Zatem teraz ustają demonstracje przeciwko Bibi, wojna na Bliskim Wschodzie powraca do porządku dziennego i prawdopodobnie czas wyrzucić klauna w Kijowie.

--

Bardzo podejrzany zapach tej kolejnej wojny...

--

MCM w tej sprawie – i innej niewymienionej kwestii palestyńskich szczepień:

https://markcrispinmiller.substack.com/p/this-surprise-attack-on-israel-seems

„Ten„ niespodziewany atak ” na Izrael wydaje się tak samo niejasny, jak „pożary” w Lahainie (oraz akcje „szczepionek” wymuszone ZARÓWNO przez Izrael ORAZ Autonomię Palestyńską)… Co ta wojna – rozpoczęta przez IDF tak „nieprzygotowana” jak władze na Maui/na Maui kilka tygodni temu – może mieć wspólnego z akcjami „szczepionek”, które obecnie z pewnością zabijają więcej Izraelczyków/Palestyńczyków, niż bojownicy po obu stronach. 

--

Nie podawaj im ani ich algorytmom symulacyjnym swoich autentycznych danych emocjonalnych, czyli informacji o swoim autentycznym stosunku do wydarzeń, które oni rozpętują, bo te dane  następnie zagregują w celu wygenerowania kolejnego wydarzenia.

Wszystko jest symulowane przed publikacją w postaci serii kaskadowych kryzysów, na które wpływają nasze „cyfrowe” reakcje w czasie rzeczywistym.

--

Myślałem, że fantazyjny superduper Żelaznej Kopuły należący do państwa Zionazi jest tak cudownym dziełem, że może natychmiast wyeliminować wszystkie zagrożenia rakietowe, zanim jeszcze się pojawią? Wygląda na to, że nie jest tak dobrze. Albo cały atak był fałszywy, jak fałszywe ISIS, jak fałszywy Covid, jak fałszywa wojna ukraińsko-rosyjska, jak sfałszowana wojna z 11 września, jak fałszywy lot TWA 800, jak fałszywe zmiany klimatyczne… 

--

Zaczynamy już dostrzegać przemysłowy poziom propagandy w MSM [mediach głównego ścieku], co jest wskaźnikiem, że coś się dzieje, chociaż nie jest jeszcze jasne, co to jest.

Prawdopodobnie nie pozostaje to bez związku z tym, co dzieje się zarówno na Ukrainie, jak i w Syrii, gdzie wcześniej Rosja wstrzymała neokonserwatywne przejęcie tego kraju.

Może przeniesienie wojny zastępczej z powrotem na Bliski Wschód po klęsce na Ukrainie…

--

Żelazna Kopuła

Rozumiem, że miliardy, w tym pieniądze amerykańskich podatników, zostały przeznaczone na stworzenie systemu antyrakietowego zwanego Żelazną Kopułą, aby chronić państwo apartheidu. Czy to nie działa? A jak oblężonym Gazańczykom udaje się zbudować te rakiety? Skąd biorą potrzebne setki ton rur stalowych? Gdzie je obrabiają? Skąd biorą znaczne ilości potrzebnych materiałów pędnych i materiałów wybuchowych?

--

Więc wojna ukraińska się skończyła?

I nie dostaliśmy wielkiego finału bomby nuklearnej? Zatem teraz podstawą będzie „wojna jest lokalna” i „może to być każdy”, czyli od broni nuklearnej do cyfrowego identyfikatora w 2 ruchach?

Wojna na Ukrainie była jak pandemia… nigdy nie wydarzyła się poza mediami.

--

75 lat czystek etnicznych.

15 lat blokady.

Konfiskata ziem palestyńskich.

Pogromy w miastach palestyńskich.

Profanacja świętych miejsc Palestyny.

Codzienne naloty na domy Palestyńczyków.

Ciągłe poniżanie całego narodu.


Nic w dzisiejszym dniu nie jest „niesprowokowane”.

~Amer Zahr

--

Znów powtarzają - znane z wojny ukraińskiej - słowo „niesprowokowani”, tym razem w obronie Izraela.

„Umiejętni manipulatorzy często wykorzystują błąd poznawczy znany jako efekt iluzorycznej prawdy, usterkę w sposobie działania ludzkich umysłów, która utrudnia nam odróżnić doświadczenie usłyszenia dobrze udokumentowanego faktu od doświadczenia usłyszenia czegoś, co słyszano wielokrotnie.”

Zełenski: USA nie dadzą nam więcej pieniędzy na projekt Wielkiego Izraela.

Netanjahu: Potrzymaj mi piwo.

Jeśli ich projekt na Ukrainie zakończy się niepowodzeniem lub utknie w martwym punkcie z powodu braku ochotniczych żołnierzy, wówczas Izrael „znajdzie sposób”, aby zapewnić sobie więcej miejsca.

--

Podżegacz wojenny Max Boot powiedział niedawno, że wojna na Ukrainie to dobry interes. Tyle że Pentagon twierdzi teraz, że nie ma pieniędzy na wymianę broni wysyłanej na Ukrainę. Oszuści w Kongresie wiedzą, że operacja prania pieniędzy jest prawie wyczerpana. Ponieważ Ukraina jest przegraną, jest oczywiste, że Raytheon i Lockheed… i Blackrock… potrzebują nowej wojny.

--

Dla mnie główne pytanie brzmi:

a) czy Izrael robi to samodzielnie, nie informując swoich Zbirów do wynajęcia w Waszyngtonie, lub

b) czy NATO zostało poinformowane, że Izrael planuje wykładniczo nasilić swoje ludobójcze działania.

--

Dlaczego twoim głównym pytaniem nie jest „jak prawdopodobne jest, że coś takiego wydarzyło się naprawdę”? To powinno być głównym pytaniem każdego.

--

Przypuszczam, że izraelskie „porażki wywiadowcze” skutkują znacznie zwiększonymi budżetami i uprawnieniami rządowymi – ale nikt, kto zajmował odpowiednie stanowiska władzy, nie ponosi żadnych rzeczywistych konsekwencji (z wyjątkiem ewentualnych nagród). 

Trwa to zaledwie 24 godziny, a już główny nagłówek Guardiana głosi, że wojna będzie „długa”...

W jakiś sposób przybliży to ostateczną obsesję elity, budowę trzeciej świątyni, chociaż jest za wcześnie, aby zobaczyć, jak dokładnie.

--

Cena ropy naftowej: Stany Zjednoczone w dalszym ciągu kradną ropę naftową z Iraku i Syrii, a nawet z irańskich tankowców na morzu. Większość zawziętych wrzasków USA na temat „irańskiego programu nuklearnego” miała na celu utrzymanie irańskiej ropy naftowej za wszelką cenę poza rynkiem światowym.

--

Czy po tygodniu nowych prowokacji naprawdę możemy wierzyć, że nie było podwyższonego stanu bezpieczeństwa? Izraelscy ekstremiści nie tylko przejęli teren meczetu Al-Aksa, ale zrobili to przy pomocy izraelskich sił bezpieczeństwa:

https://www.newarab.com/news/over-800-israeli-settlers-storm-al-aqsa-compound-sukkot

50 lat i 1 dzień po wojnie Jom Kippur i izraelska armia nie była w stanie podwyższonej gotowości? Poza tym, że jest to mało prawdopodobne w ich własnej doktrynie, jest to niemożliwe.

Dali Hamasowi i każdemu, kto chce ich zaatakować, możliwość zadania pierwszego ciosu, nic więcej. Spodziewajcie się ludobójczej reakcji, o której świat wie, że jest nieproporcjonalna, i którą toleruje, ponieważ Izrael ma prawo za każdym razem się bronić.

--

Najprawdopodobniej ta wojna jest w większości fałszywa, jak większość wojen z przeszłości. Jaki jest cel tej fałszywej flagi?

Mieszkam w Portugalii, w rejonie, gdzie mieszka wielu obcokrajowców, głównie z krajów takich jak Holandia, Belgia, Wielka Brytania, Niemcy i Francja. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił masowy napływ Izraelczyków. Nagle spotykasz ich wszędzie. Zainteresowało mnie to i poszperałem trochę w internecie. Znalazłem artykuł w Times of Israel, jeśli dobrze pamiętam, na temat przepływów migracyjnych do i z Izraela. Chociaż wydaje się, że nadal istnieje nadwyżka imigracyjna, „postępowa” część narodu chce wyjeżdżać z Izraela masowo. Amerykański imigrant opowiedział, jakkażdemu, kogo spotkał, zadał pytanie, dlaczego zdecydowali się przyjechać do Izraela, skoro teraz wszyscy chcą się wydostać. Większość ostatnio woli UE od USA. Bardziej konserwatywna, ortodoksyjna część narodu wydaje się nadal zadowolona z sytuacji w kraju. Artykuł nie wspomina o plandemii.

A co jeśli ta niedawna migracja z Izraela do Europy jest częścią planu? Ale niektórzy ludzie nie chcieli jeszcze jechać, więc potrzebna była „wojna” w celu planowanego exodusu z Izraela?

--

Wielu z tych uśmiechniętych, przyjaznych „alternatywnych” Izraelczyków w UE, a zwłaszcza w Hiszpanii i Portugalii, angażuje się w brudne operacje zarabiania pieniędzy, takie jak transakcje narkotykowe na dużą skalę, hazard online, oszustwa związane z kryptowalutami, handel bronią i narządami ludzkimi, aby wysyłać pieniądze z powrotem do Izraela, podczas gdy cieszą się immunitetem od policyjnych dochodzeń za pośrednictwem swoich powiązań.

Co najmniej kilku z nich to także agenci Mossadu.

--

Na nieszczęście dla bankierów centralnych,  zielona rewolucja zakończyła się niepowodzeniem. Potrzebowali więc kolejnej wojny. 

--

Najlepiej ujął to Chris Hedges w swojej książce z 2002 roku: „Wojna to siła, która nadaje nam Sens”:

„Hedges pisze we wstępie, że napisał książkę „nie po to, aby odwieść nas od wojny, ale aby ją zrozumieć… – abyśmy my, Amerykanie, którzy dzierżymy tak ogromną siłę na całym świecie, zobaczyli w sobie nasiona naszego własnego unicestwienia”.

Szaleństwo trwa.

--


Wszystkie komentarze pochodzą spod tekstu: https://off-guardian.org/2023/10/07/discuss-hamas-declares-war-on-israel/


ANEKS

W komentarzach są odniesienia do artykułu Todda Hayena Unbelievable Reality, dlatego przedrukowuję poniżej jego tekst: 


 

W końcu osiągnęliśmy taki punkt rozwoju naszej technologii, że nie możemy już wierzyć w nic, co widzimy lub słyszymy. To znaczy możemy, jeśli chcemy, ale możemy też tego nie robić, bo przedstawienie czegokolwiek na fotografii, filmie czy nagraniu audio nie jest już wiarygodnym dowodem rzeczywistości.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

Niewiarygodna rzeczywistość

W końcu osiągnęliśmy taki punkt rozwoju naszej technologii, że nie możemy już wierzyć w nic, co widzimy lub słyszymy. To znaczy możemy, jeśli chcemy, ale możemy też tego nie robić, bo przedstawienie czegokolwiek na fotografii, filmie czy nagraniu audio nie jest już wiarygodnym dowodem rzeczywistości.

Wkrótce nie będziemy mogli polegać nawet na tym, co widzimy tuż przed sobą, spacerując po tym, co uważamy za prawdziwy świat. Właściwie nie musimy na to czekać, to już tu jest.

Technologia holograficzna już potrafi nas oszukać, abyśmy uwierzyli w coś, co widzimy w naszej własnej postrzeganej rzeczywistości. Wielu twierdzi, że samoloty wlatujące w World Trade Center to holografy. Możliwe, że tak. Prawdopodobnie istnieje odpowiednia technologia, chociaż ten link prowadzi do filmu przedstawiającego latające wieloryby w Dubaju, który nie jest przykładem istniejącej technologii (najwyraźniej jest to zwykły film CGI), ale to już się pojawia i nie musisz się szczególnie niecierpliwić.

Kiedy już wszyscy dowiemy się, że jest to możliwe (wielu nadal wierzy, że nie jest), wówczas przestaniemy wierzyć w autentyczność czegokolwiek. Tak naprawdę samo słowo „autentyczny” nie będzie miało już żadnego znaczenia. Będziemy wtedy wyraźnie żyć we śnie, niezdolni do odróżnienia snu od śniącego.

Może faktycznie zawsze byliśmy wytworem marzeń, a matrix sławy filmowej zawsze był rzeczywistością.

Czym zatem jest rzeczywistość?

Nie sądzę, że możemy teraz nawet zdefiniować to słowo, ponieważ prawie wszystko, co możemy wymyślić, nie do końca tu pasuje. Kiedyś definiowano ją jako coś obiektywnie materialnego. Lub, jak stwierdza Webster [słownik -tłum.], „posiadanie obiektywnej, niezależnej egzystencji”. Wszystko jasne, co nie? (sarkastyczny śmiech).

Może zaczynają majstrować przy definicji, tak jak to robią z wieloma innymi słowami.

Wygląda na to, że Webster chce, aby znaczenie było nieco niejasne, aby nadal mogło opisywać przerobioną w Photoshopie wersję czterogłowego smoka jako „prawdziwą” lub może jakiś niszczycielski pożar gdzieś w Kanadzie lub na Hawajach. To wszystko jest prawdziwe, nieprawdaż? Wirusy, szczepionki, pandemie, uśmiechnięci starzejący się politycy, zamaskowane władze odpowiedzialne za służbę zdrowia. Wszystko, co jest potrzebne do poparcia dowolnego twierdzenia, jest po prostu tworzone i prezentowane. Wszystko uznamy za dowód, jeśli najpierw uwierzymy w to, co zostało powiedziane.

Nie kwestionujcie tego, drodzy państwo, po prostu to zaakceptujcie. To jest realne.

Słyszałem wiele plotek, że niektóre rodzaje celebrytów to tak naprawdę hologramy. Na przykład Hillary Clinton od dawna nie żyje, a to, co „widzimy” w wiadomościach, na YouTube czy gdziekolwiek indziej, to tak naprawdę hologram.

Bidena także ma odgrywać cyfrowy sobowtór, a Gabinet Owalny, który mamy zaszczyt oglądać w CNN, to tak naprawdę scenografia gdzieś w podziemnym obiekcie na Mt. Weather na północ od Waszyngtonu – a może po prostu odtworzenie generowane komputerowo, namalowane elektronicznie na zielonym ekranie. Nieważne, kto tam wie.

Kiedyś to wszystko było fantazją science-fiction. Dziś już nie. Wszystko, o czym właśnie wspomniałem, można łatwo uruchomić za pomocą aplikacji na iPhona, którą można kupić za kilka dolarów (oczywiście w ramach subskrypcji) w sklepie Apple App Store. Technologia stała się przerażająco nie z tego świata, tania i dostępna dla każdego.

Jak wszyscy inni, śmieję się, gdy widzę obraz Beethovena śpiewającego „Proud Mary” lub zmarłą królową Anglii recytującą przemówienie o zaletach anarchii antymonarchistycznej, ale głębsze implikacje tego, co wydaje się być nowoczesnymi grami towarzyskimi, mogą mrozić krew w żyłach. Z pewnością nie muszę ich tutaj cytować, zdrowy rozsądek z łatwością podpowiedziałby nam, w co się pakujemy – i wspomnicie moje słowa, to nie jest możliwość, to niepodważalny fakt.

Nie tak dawno temu królowały dowody wizualne. Gdybyś miała zdjęcie męża w łóżku ze swoją sekretarką, nikt nie kwestionowałby tego jako dowodu, że twój mąż cię oszukuje. Dziś już nie. Każdy 7-latek może za pomocą kilku kliknięć myszką stworzyć wszystkie obciążające dowody, o jakich ktokolwiek zamarzy.

A co z poważniejszymi oskarżeniami? A co z wojną? Morderstwami? Zawaleniem się Trade Towers (czy ja coś takiego sugeruję? O nie, nie moi!). Możliwości są nieograniczone. Będzie to dotyczyć nie tylko rzeczy, którym towarzyszą dowody fotograficzne czy dźwiękowe, lecz wkrótce zaczniemy wytwarzać i syntetyzować wszelkiego rodzaju dowody fizyczne na poparcie dowolnego rodzaju twierdzeń. Nikt nie będzie w stanie się w tym połapać.

Fakty te niosą ze sobą nie tylko groźbę poważnych manipulacji, ale związana z nimi subtelna psychologia polegająca na tym, że nigdy nie wiadomo, co jest prawdziwe, a co nie, będzie druzgocąca. Każdy będzie miał swoje subiektywne podejście do prawie wszystkiego, każdy będzie ekspertem, każdy będzie mógł wierzyć w to, w co zdecyduje się wierzyć z jakiegokolwiek powodu. Nikt nie będzie ufał żadnej ze zwykłych dowodowych podstaw prawdy.

Uwierzę, kiedy zobaczę” nie będzie miało dosłownie żadnego znaczenia.

Również ludzie podejdą do tego spokojnie. Nie będą się tym martwić. Po prostu będzie im to obojętne. Zlekceważą to, jakby to nie miało znaczenia, obejrzą film przedstawiający flotę latających spodków laserowo atakujących miasto i nawet nie mrugną okiem. Nie będzie ich obchodziło, czy to, co widzą, jest prawdziwe, czy nie. Po prostu założą, że nie można ufać niczemu – z wyjątkiem tego, o czym przekonali ich inni, że jest prawdziwe.

I w tym właśnie tkwi prawdziwe niebezpieczeństwo: ktokolwiek lub cokolwiek innego zawładnie zbiorową psychiką i zdoła przekonać, że to, co mówi, jest prawdą, nie będzie potrzebował żadnych prawdziwych dowodów, aby udowodnić swoje stanowisko. Jeśli ludzie wierzą, że tak i tak jest coś przedstawiane, wówczas wszystko, co ta osoba lub instytucja uzna za prawdę dowodową, zostanie zaakceptowane jako prawda.

Widzimy, że to się dzieje właśnie teraz. Masy wierzą w autorytet jakiegoś Fauciego, Bidena, jakiejś Walensky, jakiegoś Bourli, Trudeau, czy innego Zełenskiego, a kiedy ci wciągają maseczkę jako środek chroniący przed niebezpiecznym wirusem lub leci film przedstawiający rzeź niewinnych Ukraińców w wykonaniu Wroga Publicznego Numer Jeden, ludzie w to wierzą.

Nie będzie żadnej weryfikacji, żadnego polegania na zdrowym rozsądku, żadnych inteligentnych badań, które pozwoliłyby ustalić, czy to, co widzą, jest prawdziwe, czy nie. Nic, co było dowodem na rzeczywistość, nie jest godne zaufania, dlatego wszyscy jesteśmy łatwo manipulowani. Czynnikiem decydującym o tym, co jest rzeczywiste, a co nie, jest to, kto powiedział, że jest to rzeczywiste, a nie konkretny dowód. To takie proste.

_______________

Unbelievable Reality, Todd Hayen, Oct 7, 2023

Źródło: https://ekspedyt.org/2023/10/07/niewiarygodna-rzeczywistosc-czyli-w-co-sie-pakujemy/

--------------------

KOMENTARZ z portalu ekspedyt.org

@decydenci zbrodniarzami

8 października 2023 godz. 10:18

Jeśli pozwolimy przestępcom na wtargnięcie do życia ze swoimi patologiami, jeśli nie ukrócimy władzy, nie zmusimy do odpowiedzialności decydentów, nie ukarzemy ich to będziemy stuleciami odczuwali pejcz na własnym grzbiecie, grzbietach swoich dzieci i wnuków. Zbrodniarzy szukajmy w USA i GB, wśród oligarchii żydowskiej.−∗−


         


wawel24
O mnie wawel24

Huomo-animal divino. Znajomość harmonii nazywa się stałością. Znajomość stałości nazywa się oświeceniem. [...]. Napięcie ducha w sercu nazywa się uporem. [...] Wiedzący nie zna udawania, udowadniający nie wie.  Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ========================== ❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀ F I L O Z O F I A ✹ AGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody 3.10.04.2011 P O S T A C I  1. Franz Kafka i hospicjum kultury europejskiej czyli nagi król 2. Platon czytany przez Simone Weil P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE  M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka