22 obserwujących
408 notek
165k odsłon
1284 odsłony

Odlot Prezesa: "Za 20 lat będziemy bogatsi, znacznie bogatsi niż Niemcy"

Wykop Skomentuj12


W zasadzie jest to zdanie nie wymagające komentarza... Swoisty test na inteligencję słuchaczy i wyborców. I dlatego dziwi mnie zupełny brak - póki co - notek blogerskich na ten temat. Bardziej podłożyć się nie sposób. 

A potem, po Niemcach - wymieniając groźniejszych przeciwników - to już tylko parę lat, by wyprzedzić Chiny, Norwegię, Kuwejt i podejść pod USA. I zdobyć szczyt. Szczyt debilizmu. Jak w piosence "Cień wielkiej góry: "Ściana, droga pod szczyt, a potem nagle krzyk".

G8, G4, G2 i G0. Wielkie G. W każdym razie jedno jest pewne - Prezes i Premier znaleźli punkt G elektoratu dopasowany do tego elektoratu oczekiwań i możliwości. "Punkt G daje niesamowitą rozkosz partnerce". Partnerką jest Polska. W łóżku. Ale z łóżka trzeba kiedyś wyjść. I pójść do lekarza (nie daj Boże, do szpitala), do sklepu, po emeryturę na pocztę - a tam już po orgazmach talmudyzmu wyborczego ani śladu, tylko rzeczywistość skrzeczy. 

"Za 20 lat będziemy bogatsi, znacznie bogatsi niż Niemcy". Co to może znaczyć. Są 3 możliwości: 

1. Niemcy ogłoszą bankructwo i zostaną przejęte przez np. Grecję i wtedy staniemy się od nich bogatsi

2. Prezes mówiąc w pluralis maiestatis"będziemy bogatsi" miał na myśli swój dwór, partyjnych członków rad nadzorczych i wierchuszkę Partii. Glapiński i jego damy już dziś są bogatsi niż przeciętny Niemiec. A za 20 lat, to hohoho! Same procenty nieźle nabiją. 

3. Prezes podczas wizyty Janiny Goss u niego, gdy wyszła do toalety pomylił pudełka z tabletkami. Obydwa pudełka czerwone... 

Wygląda na to, że w przyszłym roku premier może dostać nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Za opracowanie nowej strategii ekonomicznej o nazwie: "bogatyzm". W tym kierunku myśli ekonomicznej bogactwo kraju jest niezależne nie tylko od gospodarki. Jest niezależne od niczego. 

Jedno tylko dziwi: dlaczego inne "kraje borykające się" nie rzucają się na tę myśl ekonomiczną. Przecież wkrótce cały świat mógłby być najbogatszy! Tacy Francuzi na przykład są w G7, a ubierają się w żółte kamizelki i marudzą, że nie starcza im do pierwszego. A wystarczyłoby tylko zastosować rozwiązanie Morawieckiego... Nie doceniają koncepcji  b o g a t y z m u "...

Trawka, koka - mogą być sfałszowane. Wtedy kopią słabo. Bogatyzm zawsze kopie jak diabli.


image

Ilustracja. Tczew za 20 lat.


Bardzo wszyscy lubimy

aż do późnej starości

snuć radosne marzenia

o świetlanej przyszłości:


Za trzydzieści parę lat,

jak dobrze pójdzie,

piękny będzie stary świat,

wspaniali ludzie,

pełny dobrobyt,

nastrój świąteczny,

nasze pomniki staną w krąg

będzie przecież nowy rok -

rok dwutysięczny.


Pani patrzy tak dziwnie,

pewnie pani nie wierzy

w takie mrzonki naiwnej,

pani nikt nie nabierze.


Za trzydzieści parę lat,

jak dobrze pójdzie,

pozostanie ciemny ślad

na białym murze,

cisza nieznana,

spokój odwieczny,

kilka bakterii w głębi mórz,

nie obliczy nikt, że już

rok dwutysięczny.

image

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale