Piotr Daszak przyznaje, że „ch
Autor: TYLER DURDEN Środa, 09. 06. 2021 - 08:23 AM Potwierdzone przez Natalie Winters via TheNationalPulse.com, https://cms.zerohedge.com/s3/files/inline-images/2021-06-09_5-18-40.jpg?itok=DlkG82T8 Piotr Daszak przyznał się w 2016 roku, na forum
1 obserwujący
16 notek
3485 odsłon
  150   0

Noworodki na sprzedaż.

Ukraińska policja w Kijowie wykryła organizację przestępczą zajmującą się handlem noworodkami - poinformował we wtorek na Facebooku szef policji Ihor Klimenko. Według Klimenko noworodki zostały sprzedane obcokrajowcom w specjalistycznej klinice w Kijowie za około 70 000 dolarów. Ukraińska policja dokonała szeregu aresztowań, ale obawia się, że pomimo tego jest wiele przypadków handlu dziećmi, które pozostają niewykryte.

Organizatorem szajki handlarzy był kierownik kliniki, której klientami byli cudzoziemcy. Nielegalnych transakcji dokonywali obcokrajowcy poślubiający Ukrainki w fikcyjnych małżeństwach, a następnie przyjmujący je jako matkę zastępczą. Ukrainki z kolei porzuciły nowo narodzone dziecko, a „ojcowie” zabierali noworodki za granicę do kraju wschodnioazjatyckiego. Szef policji nie powiedział, do jakiego kraju wywieziono dzieci.

Śledczy, według Klimenko, udokumentowali sprawy dwa lata temu. Władze uniemożliwiły wywóz z kraju trzech noworodków i przekazały je służbie ochrony dzieci.

„Z drugiej strony co najmniej 13 dzieci zostało już sprzedanych i wywiezionych z Ukrainy” – dodał szef policji. „Jestem przekonany, że nie jest to ostatnia taka organizacja przestępcza, ponieważ ukraińskie ustawodawstwo jest w tej kwestii zbyt liberalne. Granica między macierzyństwem zastępczym a handlem dziećmi jest bardzo cienka” – zauważył Klimenko. Podkreślił, że prawodawcy muszą podjąć działania, aby to ograniczyć.

„Bez bardziej rygorystycznego uregulowania kwestii prawnej nie możemy całkowicie zapobiec sprzedaży ukraińskich dzieci za granicę” – powiedział Klimenko. Na Ukrainie, jak zaznaczył szef policji, podobne przypadki zdarzają się dość często.

Agencja informacyjna UNIAN przypomniała, że ​​pod koniec kwietnia władze wykryły organizację, która tą samą metodą, czyli fikcyjnym małżeństwem i wykorzystaniem matki zastępczej, sprzedawała noworodki obcokrajowcom. Grupa działała również z ukraińskiej stolicy Kijowa.

https://rmx.news/egyeb/newborn-ukrainian-babies-sold-to-east-asian-country-for-e70000-each-police-arrest-suspects-but-13-babies-already-sold-off/

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości