Widziane z Warszawy Widziane z Warszawy
269
BLOG

Pustkę widzę, pustkę...

Widziane z Warszawy Widziane z Warszawy Rozmaitości Obserwuj notkę 2

Polska reprezentacja właśnie rozgrywa mecz towarzyski z Węgrami. Pierwsza rzecz, która przykuła moją uwagę to niemalże puste trybuny. Stadion w Poznaniu mieści normalnie 43 tysiące kibiców. Dziś jest ich może 4 tysiące. Jest to efekt protestu kibiców wobec zastąpienia godła na koszulkach symbolem skompromitowanego i skorumpowanego PZPNu. Kiedy zapowiadano protest, mówiono o maksymalnie 10000 osób na meczu. Już teraz widać, że na trybunach zajętych jest mniej niż połowa tej liczby. Dopóki nie włączyłem telewizora, nie wierzyłem w powodzenie takiego protestu. Teraz widzę, że się myliłem. Przypomniał mi się przy tej okazji pewien transparent, który wywiesili kibice Odry Wodzisław na swoim stadionie: "Jak zap******** nie zaczniecie, przy pustych trybunach grać będziecie". W przypadku reprezentacji można by użyć hasła: "Jak z orzełkiem grać nie zaczniecie, przy pustych trybunach grać będziecie"

"Na niską frekwencję ogromny wpływ najwyraźniej ma ostatnie zamieszanie z nowymi koszulkami kadry. Dezaprobatę wobec trykotów bez orła kibice wyrazili już w piątek we Wrocławiu, gdzie Polacy grali z Włochami. "Gdzie jest orzeł?" - dopominały się wówczas wrocławskie trybuny."
źródło: http://www.tvn24.pl/0,1724319,0,1,protest-kibicow-ws-koszulek-bez-orla-10-tysiecy-to-bedzie-cud,wiadomosc.html

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (2)

Inne tematy w dziale Rozmaitości