0 obserwujących
10 notek
4969 odsłon
  596   2

W USA obwinia się Białych za przestępstwa Afroamerykanów

W politycznie poprawnym państwie za wszystkie nieszczęścia media obwiniają Białych. Jeden z takich przypadków opisał portal Breitbart. W USA Afroamerykanin zabił Azjatkę i to było przyczyną protestu przeciwko białemu nacjonalizmowi.

https://www.breitbart.com/entertainment/2021/02/25/asian-american-hollywood-writers-blame-studios-for-growing-anti-asian-sentiment/#


Poniżej wstawiam jeden z przykładów takiej postawy. Tweet napisany przez zweryfikowane konto na twitterze, które ma ponad 500 tys. followersów. Tweet obwinia Białych za ataki Czarnych na Azjatów

image

https://twitter.com/eugenegu/status/1376753301014732803


Podobną postawę przyjęło wiele amerykańskich mediów np. VOX. The Daily Caller zauważa, że lewicowe portale nie przedstawiły żadnych dowodów na poparcie swojej tezy o tym, że Biali spowodowali ataki na Azjatów w USA. 

https://dailycaller.com/2021/04/01/the-media-blame-attacks-asian-americans-white-supremacy/


Według danych rządowych, w 2018 roku, Afroamerykanie dokonali 27 proc. ataków w których ofiarą padł Azjata a stanowią jedynie 13 proc.  ludności USA. Dla porównania Biali dokonali 24 proc. ataków na Azjatów chociaż stanowią 62 proc. ludności USA. Oznacza to, że Biali dokonali mniej ataków na Azjatów niż Czarni chociaż ich odsetek w populacji jest kilkukrotnie wyższy.


Poniżej wklejam link do raportu z danymi na stronie rządowej. Dane pochodzą z tabelki na stronie nr 13

https://www.bjs.gov/content/pub/pdf/cv18.pdf

Obwinianie Białych za zachowanie innych można spotkać również w polskojęzycznych mediach. Krytyka Polityczna opublikowała artykuł w którym obwinia kolonializm za nietolerancje wobec LGBT w Afryce. 

https://krytykapolityczna.pl/swiat/lgbtq-nietolerancja-kolonializm-afryka/
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka