Wielki Wodz Apaczow Wielki Wodz Apaczow
250
BLOG

Zaklinania rzeczywistości ciąg dalszy

Wielki Wodz Apaczow Wielki Wodz Apaczow Technologie Obserwuj notkę 10

Paweł Lepkowski, Rzepa:

Każdy z nas wie, że głównym źródłem emisji gazów cieplarnianych które zmieniają klimat naszej planety są przede wszystkim przemysłowe metody przetwarzania nieodnawialnych źródeł energii.

Nie, proszę Pana. Nie każdy to wie. Wcale nie jest to wiadome ani udowodnione. To, co Pan pisze to przykład metody dyskusji o nazwie: „Dowód przez założenie tezy„. Jest to metoda stosowana notorycznie przez ludzi nie mających argumentów.

Bardzo proszę udowodnić to co Pan napisał, a nie pisać, że „każdy wie”.

Dla ułatwienia Panu zadania przypominamy, że w roku 2009 Al Gore publicznie ogłosił, że z modeli klimatycznych jednoznacznie i ponad wszelką wątpliwość wynika, że do roku 2014 z biegunów Ziemi zniknie lód. Taki był konsensus naukowców, science was settled, czyli po polsku: prawda została ustalona i żadne fakty nie mogą jej zmienić.

Jest rok 2024, dziesięć lat po terminie kiedy lodu miało nie być – a nadal jest. Z czego wynika:

Modele klimatyczne, na które powołują się klimatolodzy są tyle warte coby je o przysłowiowy kant przysłowiowej dupy potłuc.

No to teraz Panie Łepkowski: mając świadomość tego, że klimatolodzy od kilkudziesięciu lat się notorycznie mylili w każdej kwestii którą przepowiadali – proszę nas przekonać, że to co Pan pisze to naprawdę prawda.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie