Wiola Kamińska Wiola Kamińska
765
BLOG

Żal za polskie grzechy i mocne postanowienie poprawy.

Wiola Kamińska Wiola Kamińska Patriotyzm Obserwuj temat Obserwuj notkę 32
Rachunek sumienia przed świętem Niepodległości

Przed 11 listopada trzeba się oczyścić, przyznać do błędów. Tych narodowych, aby móc świętować z czystym sumieniem dzień naszej niepodległości, obiecać poprawę i nie grzeszyć więcej.


Rachunek sumienia naszych grzechów narodowych:


1. Wiara, że Unia Europejska chce tylko naszego dobra. Nie ma w niej polityki, daje nam pieniądze i brak kontroli na granicach. 


Poziom naszej wiedzy o UE jest dramatycznie niski. Oddaliśmy część naszej suwerenności, niestety żaden rząd nie zatroszczył się o edukację obywateli z zakresu podstawowej wiedzy funkcjonowania UE. Rządzą nią politycy z wyrobionymi poglądami. To nie żadni urzędnicy. Można, a nawet trzeba dyskutować o reformie UE, bo to właśnie jest demokracja. 


2. Wykorzystywanie dorobku przodków i brak pozostawienia po sobie spadku dla przyszłych pokoleń.


Wawel, Rynek Krakowski, Łazienki, Krakowskie Przedmieście - to tylko kilka z tysięcy miejsc, budowli z których możemy być dumni. A co zostawia nasze pokolenie? Obecnie trwa wojna polsko-polska czy jest sens odbudowywać Pałac Saski. Krakowskie kamienice zamieniły się w markety i noclegownie dla imprezujących Anglików. Te kamienice, które były świadkiem zmieniających się czasów. Które były świadkiem wielkich rzeczy. W których mieszkali bohaterowie naszej ojczyzny. My zrobiliśmy z nich "żabki". 


3. Odbieranie świętości macierzyństwu.


W naszej kulturze Matka Polka zawsze była świętością. Teraz ośmiesza się ją w żartach, przypisuje patologiczne cechy. Odziera się ją z kobiecości. Nie! Matka Polka zawsze była jedną z najwyższych naszych wartości. Ideałem kobiecości do którego się dąży. I odwagą. To ona była jednym z największych wrogów zaborcy. Ona uczyła miłości do ojczyzny i do Boga. To ona zajmowała się domem gdy mężczyźni poszli walczyć o niepodległość. Później to, również ona stanęła do walki o wolność. 


4. Odchodzenie od Kościoła i tradycji. 


"W Częstochowie tron swój wzniosła,

Wielka, można i wyniosła" - to co nas wyróżniało przez wieki, to wielkie oddanie Maryji. A co za tym idzie, szereg tradycji od gromnic przez dróżki. Najpiękniejsze pieśni maryjne. Odchodzimy od wiary, która jest istotą naszej tożsamości. 


A Wy jakie grzechy wymieniacie?


Staram się, pomimo przeciwności, pozostać taką, jaką świat uważa za przestarzałą Prezes Stowarzyszenia Patriotyzm i Wolność

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo