Wioleta Kamińska
Jestem Polką więc mam obowiązki polskie - albo inne
0 obserwujących
7 notek
2186 odsłon
  752   4

Żal za polskie grzechy i mocne postanowienie poprawy.

Rachunek sumienia przed świętem Niepodległości

Przed 11 listopada trzeba się oczyścić, przyznać do błędów. Tych narodowych, aby móc świętować z czystym sumieniem dzień naszej niepodległości, obiecać poprawę i nie grzeszyć więcej.


Rachunek sumienia naszych grzechów narodowych:


1. Wiara, że Unia Europejska chce tylko naszego dobra. Nie ma w niej polityki, daje nam pieniądze i brak kontroli na granicach. 


Poziom naszej wiedzy o UE jest dramatycznie niski. Oddaliśmy część naszej suwerenności, niestety żaden rząd nie zatroszczył się o edukację obywateli z zakresu podstawowej wiedzy funkcjonowania UE. Rządzą nią politycy z wyrobionymi poglądami. To nie żadni urzędnicy. Można, a nawet trzeba dyskutować o reformie UE, bo to właśnie jest demokracja. 


2. Wykorzystywanie dorobku przodków i brak pozostawienia po sobie spadku dla przyszłych pokoleń.


Wawel, Rynek Krakowski, Łazienki, Krakowskie Przedmieście - to tylko kilka z tysięcy miejsc, budowli z których możemy być dumni. A co zostawia nasze pokolenie? Obecnie trwa wojna polsko-polska czy jest sens odbudowywać Pałac Saski. Krakowskie kamienice zamieniły się w markety i noclegownie dla imprezujących Anglików. Te kamienice, które były świadkiem zmieniających się czasów. Które były świadkiem wielkich rzeczy. W których mieszkali bohaterowie naszej ojczyzny. My zrobiliśmy z nich "żabki". 


3. Odbieranie świętości macierzyństwu.


W naszej kulturze Matka Polka zawsze była świętością. Teraz ośmiesza się ją w żartach, przypisuje patologiczne cechy. Odziera się ją z kobiecości. Nie! Matka Polka zawsze była jedną z najwyższych naszych wartości. Ideałem kobiecości do którego się dąży. I odwagą. To ona była jednym z największych wrogów zaborcy. Ona uczyła miłości do ojczyzny i do Boga. To ona zajmowała się domem gdy mężczyźni poszli walczyć o niepodległość. Później to, również ona stanęła do walki o wolność. 


4. Odchodzenie od Kościoła i tradycji. 


"W Częstochowie tron swój wzniosła,

Wielka, można i wyniosła" - to co nas wyróżniało przez wieki, to wielkie oddanie Maryji. A co za tym idzie, szereg tradycji od gromnic przez dróżki. Najpiękniejsze pieśni maryjne. Odchodzimy od wiary, która jest istotą naszej tożsamości. 


A Wy jakie grzechy wymieniacie?


Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo