witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
102 obserwujących
855 notek
1608k odsłon
  1524   4

Niemiecki dowódca przestrzega przed potęgą Rosji:"Nie użyła jeszcze marynarki i awiacji"

Generał Eberhardt Zorn, dowódca niemieckich sił zbrojnych (Inspektor) twierdzi, że Rosja może otworzyć drugi front wojny. Nie zdradził czy przeciw Mali czy Gwinei i której? i czy przed ostatecznym zdobyciem Piesków czy dopiero po...
https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Putin-otworzy-drugi-front-Wiekszosc-marynarki-nie-zostala-jeszcze-zaangazowana-w-wojne

"Rosją nigdy nie jest tak silna, jak wydaje się to jej wyznawcom. Ani tak słaba, jakby chcieli jej wrogowie." Otto von Bismarck.

  Kim jest Herr Zorn, widać po jego wierze w potęgę Rosji. Wcześniej odznaczył się był dowódca niemieckiej marynarki wojennej admirał Kay-Achim Schönbach zachwycający się Putlerem i "szanujący go bardzo" kilka dni przed "brawurowym atakiem na Ukrainę na 9 kierunkach operacyjnych". https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/niemcy-po-wypowiedziach-na-temat-krymu-i-putina-admiral-schoenbach-odchodzi-ze-stanowiska,530973.html

"Pomaganie" niemieckie Ukrainie i wywiązywanie się z zobowiązań kontraktowych wobec państw realnie jej pomagających jak Polska, Litwa, Czechy, Słowacja, Estonia stało się już tematem setek memów i wiców.
https://www.salon24.pl/u/witas1972/1224341,amsterny-pomagaja-jak-polsce-w-przelomowym-dla-swiata-roku-1920

  Nasuwa się drażliwe pytanie - Czy oni nie zostali przez masowe gwałty czerwonoarmistami w 1945 roku przecwelowali genetycznie? A tych, których "Unsere Mütter, unsere Väter" tego uniknęli - po prostu kupili.

PS Niemieckie, holenderskie i inne zachodnioeuropejskie tłumaczenie wyższych oficerów i pań minister obrony, iż nie mogą wesprzeć Ukrainy żadnym sprzętem obronnym, ponieważ ich armie mają go mało i często w stanie niesprawnym (sic!)), a na magazynach znajduje się tylko przestarzałe uzbrojenie z lat 60-70.tych "zimnej wojny" są kolejnym przejawem obłudy, strachu przed ruZZkim gniewem, a także dowodem wysokiego nieprofesjonalizmu. Niby przestarzałe, wycofywane z uzbrojenia zachodnich armii rakiety, armaty, haubice i wozy bojowe wspaniałe sprawdzają się na Ukrainie przeciw rosyjskiej armii. Której nowoczesność istniała li tylko na kreskówkach propagandowych Putina i i jego klakierów. Oczywiście są wyjątki, ale na szczęście nie powszechnie stosowane.

   A Siły Zbrojne Ukrainy - nie tyle że nie mają nowoczesnego sprzętu i uzbrojenia, co po prostu prawie nie mają żadnego sprzętu, zwłaszcza opancerzonego. 7-my miesiąc wielostronnej wojny z niby "drugą armią świata", ale realnie: z NAJLICZNIEJSZĄ SPRZĘTOWO ARMIĄ ŚWIATA wyczerpała zapasy przedwojenne i napoczęła ograniczone dostawy wiernych lub wyliczonych (wiadomo kto) sojuszników.

Każdy jako tako sprawny wóz bojowy, nawet z lat 50- czy 60-tych przydałby się bardzo Obrońcom Ukrainy. Dostarczenie tam będzie tańsze od ich utylizacji w EU! i dopomoże w zatrzymaniu agresywnej Rosji!

Up-date polecam 10.minutę - walkę wręcz o most koło Piesek

https://www.youtube.com/watch?v=noI7B7a7OJs

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka