witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
101 obserwujących
860 notek
1619k odsłon
  1742   4

Nieodwracalne wyzwolenie Chersona przewiduję od lata

- odpowiedziałem 30.10 na zarzut salonowego putinowskiego propagandzisty wielu nicków (m.in.: SzaraWesz, Vinetou, londoncity), że nie wszystkie moje prognozy-przepowiednie dotyczące przebiegu wojny obronnej Ukrainy nie spełniają się natychmiast =
  Londoncity: "Wcześniej pisałeś: "wydaje mi się, że Chersoń może zostać wyzwolony nawet w tym tygodniu." I jakoś nie udało ci się prawidłowo przewidzieć."
https://www.salon24.pl/u/witas1972/1260843,general-lapin-i-inne-przeczucia-wolnowacha
Ów komentarz poranny: image

= SPRAWY NIEMOŻLIWE ZAŁATWIAMY NA MIEJSCU. NA CUDA TRZEBA CHWILĘ POCZEKAĆ.
CHERSON NASZ! 

  Choć w rzeczywistości jeszcze nie teraz. Ani nie zaraz. Oficjalna decyzja rosyjskiego dowódcy "specjalnej wojskowej operacji na Ukrainie" nie oznacza, że świnoszczurzaści wywieźli już ostatni sedes z Chersona i ostatnią pralkę z Bieresławia, więc ich misja "wyzwoleńcza" (od zegarków i rowerów była w 1939 r. Teraz cięższe zdobycze!) nie została wyczerpana. Przede wszystkim nie wykluczam, iż rosyjski generał Surowikin nie spróbuje tam uczynić krwawej łaźni swoim świeżo zmobilizowanym "czmobikom" i przy okazji doborowym ukraińskim brygadom, które mogą być tam wciągane w różnorakie pułapki (np. ogniową - od artylerii z lewego brzegu Dniepra).  image

  W skuteczność takiego "genialnego planu pułkownika Striełkowa-Girkina" czy też generała "Armagedona" (uralskich lasów, które korupcyjnie przetrzebił) Surowikina mocno wątpię - dowodzący grupą ukraińskich wojsk na Chersońskim Przyczółku generał Tarnowski czy naczelny dowódca ZSU Walery Załużny mają zbyt wiele rozsądku, aby dać się nabrać temu sowieckiemu trepowi.
"Plan Surowikina: poświęcić 20 tysięcy  czmobików, aby wykrwawić 2-3 brygady ZSU. Aby te nie mogły atakować na kierunku Wolnowaha. Czmobików chcą rozmienić za dobre brygady ZSU" (moje :)

(up-date)  Apropos oświadczenia dowódcy "specjalnej wojskowej operacji na Ukrainie" gen. Surowikina o wycofaniu się z Chersona i całego prawego brzegu Dniepra - poprzedził go wielominutowy raport o sukcesach Rosji w walce z ukraińskimi (i polskimi!) "neonazistami", w którym"wszystkie ataki ZSU zostały przez rosyjskie wojska odparte z wielkimi stratami u Ukraińców, a dokładnie: "ponad 9500 strat ludzkich, ponad 200 tanków, ponad 500 opancerzonych wozów bojowych, 600 samochodów i 50 artyleryjskich dział i wyrzutni. Rosyjskie straty są 7-8 razy mniejsze niż u atakującej ukraińskiej strony."
- "Dobro, życie i zdrowie rosyjskich żołnierzy zawsze są dla nas priorytetem. Dlatego zgadzam się z propozycją o wycofaniu wojsk na nową linię obrony"
- min.obrony Szojgu.
20:05 - ВС РФ успешно противостоят попыткам наступления ВСУ в направлении Херсона, с августа по октябрь ВСУ потеряли там более 9,5 тыс. человек", заявил Суровикин.
20:06 - Потери ВС РФ на херсонском направлении в 7-8 раз меньше, чем у ВСУ"
20:06 - Херсон и прилегающие населенные пункты в текущих условиях не могут полноценно снабжаться и функционировать"
20:07 - ВСУ наносят удары по школам, больницам и мирным жителям Херсона, которые эвакуируются на другой берег Днепра"
20:07 - Российские средства ПВО сбивают до 80-90% ракет противника на херсонском направлении, но 20% из них все же достигают целей"
20:08 - Наиболее целесообразным вариантом является организация обороны по барьерному рубежу Днепра" доложил Суровикин.
20:09 - Все желающие жители, это более 115 тысяч человек, покинули район Херсона"
20:09❗️Шойгу приказал приступить к отводу войск за реку Днепр, сообщили в МО РФ.


  Co na to Głównodowodzący wszystkimi siłami Federacji Rosyjskiej Władimir Władimirowicz?
W temacie opuszczenia jedynego obwodowego miasta, które udało się zdobyć "2.giej w pełni profesjonalnej armii świata"-  jego, Prezydenta Rosji, po prostu nie ma. Prezydent Rosji ma kojarzyć się swoim bezmózgowym poddanym jedynie z sukcesami, wielkością i potęgą Imperium!

  Ale nie brakowało go we wczorajszych przekazach medialnych - na uroczystych obchodach 75-lecia jakiegoś medycznego centrum skromnie przyjął hołdy narodowej wdzięczności za "przyłączenie do Matuszki Rossiji 4 nowych obłasti" (w tym Chersona, który właśnie opuszcza ten zbiór kochających sedesy narodów!!!). Wieczorem natomiast na obezludnionym Placu Czerwonym w centrum Moskwy "odebrał" martwą "defiladę" sowieckiej broni z 2.wojny światowej!  imageimage- "To jest haubica wzór 1938 rok" - oznajmił uratowały - "Uczyłem się o z niej strzelać na Studium Wojskowym." Po czym dla niego jedynego (nie licząc nosicieli "tajemniczej czarnej walizki") chór wojskowy z platformy kolejowej odśpiewał mu utwór z kampanii 1941 r. "WSTAWAJ KRAJU OGROMNY!"  

image
Mini-Reportaż o tym tu od 1:40:22 https://www.youtube.com/watch?v=bzTdhWCYIEs

  Trochę dziegciu muszę - po choćby częściowo skutecznej ewakuacji najlepszych sił rosyjskich z okolic Chersona zostaną one przerzucone na pozostałe 3 odcinki frontu; zaporożski, doniecki lub ługanski.
Co utrudni niechybne próby ZSU przełamania kolejnych rosyjskich linii.
Poza tym tradycyjnie kulejącej kacapskiej logistyce odejdzie najtrudniejszy odcinek do zaopatrzenia. Co może (choć nie musi) polepszyć dostawy broni, amunicji i prowiantu na pozostałe frontowe (i tyłowe) pozycje okupacyjnych oddziałów.
Stąd moja uwaga ze wspomnianego już komentarza 24.10 8:15 - "Ciężej wtedy będzie na pozostałych odcinkach frontu, więc więcej pomocy jest konieczne."

  Przypominam o prośbie przyjaciela (mojego i Polski) Myhaiła, ochotnika z pracy w Sopocie na tę wojnę obronną, żołnierza 56.brygady piechoty morskiej o pomoc w porządne wyposażenie na pierwszą wojenną zimę kilku jego "brothers in arms" = towarzyszy broni:
"Куртка тепла 3 XL-56/5 1шт, 2XL-54/6 1шт, L-52/4 5 шт, М-50/4 5 шт, S 48/3 1 шт. Берці теплі 46 1шт, 45 1шт. Спальник теплий 2шт. Терми білизни тепла 3 XL 1шт, 2XL 1шт, L 5шт, М 5шт,S 1шт."

Kurtka ciepła zimowa rozm.: 3XL - 56/5 *1 szt. 2XL - 54/6 *1 szt., L - 52/4 *5 szt., M - 50/4 *5 szt., S - 48

Śpiwór zimowy zewnętrzny *2 szt.

Termoaktywna bielizna zimowa +skarpetki rozm.j.w.

Myhaiło ze swoim "brother in arms" i rkm-em Diegtiariow (wzór 1927) w izjumskim lesie
image
Dzisiejszy odcinek 260. cyklu o wojnie od M.Naki & CIT jakby przeczytany z powyższej notki

Шойгу и Суровикин дали приказ уходить из Херсона, однако российские войска не спешат покидать город. Что происходит? Это какая-то ловушка армии РФ? Или же военным надоело каждый раз панически бежать, и в этот раз они решили отходить по-умному? Как сдача Херсона повлияет на фронтовую ситуацию? И когда уже флаг Украины вновь появится в городе?
image

image
image
image

Lubię to! Skomentuj52 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka