Blog
witas1972
Witek
Witek Szukający sensownego zajęcia
86 obserwujących 702 notki 1269483 odsłony
Witek, 22 kwietnia 2017 r.

Rosjanin zamachowcem na bus Borussii Dortmund. Chciał zarobić 4 miliony

612 21 0 A A A

Nie wszechobecne (medialnie) Panstwo Islamskie DAESZ, nie "umiarkowana" (medialnie) Al-Kaida, nie terroryści quasi-państwa Syria "zwierzęcia" (za PotUS Trump - raczej bestii imho) Baszara Assada, ani jego putinowscy sojusznicy wcześniej skutecznie lub mniej (Riazań) wysadzający Rosję (wg śp. A.Litwinienko), a chciwy, tępy umysłowo i bez hamulców moralnych 28-letni Rosjanin, który kilkanaście lat temu osiedlił się w Republice Federalnej Niemiec, okazał się sprawcą zamachu bombowego na autokar przewożący drużynę Borussii Dortmund na mecz Ligi Mistrzów 11 kwietnia br.

   Siergiej W., elektryk z podalpejskiego Freudenstadt postanowił szybko zarobić duże pieniądze. Wziął z banku 40 tysięcy euro pożyczki, ustawił opcję zakupu akcji piłkarskiego klubu Borussia Dortmund za kilka dni i aby je okazyjnie tanio nabyć, zaplanował spowodowanie spadku wartości tychże akcji Borussii. W tym celu skonstruował 3 bomby odpalane zdalnie na tzw. "przycisk". Wynajął pokój w hotelu z oknami wychodzącymi na ulicę, po której musi przejeżdżać autokar wiozący piłkarzy na stadion w Dortmundzie i czekał na niego 2 dni...
   Na szczęście spóźnił się o jedną sekundę, a że i ładunki wybuchowe umieścił za wysoko, to eksplozja raniła tylko jednego piłkarza i drugiego - policjanta eskortującego autokar na motocyklu. Gdyby wśród piłkarzy pierwszego składu były ofiary śmiertelne, Sierioża z Freudenstadt (po niemiecku Miasto Radości) zarobiłby nawet i 4 miliony ojro (wg jego systemu wartości jewro) - taki misterny plan wykluł się w głowie imigranta z nędznego, głodnego wtedy Czelabińska na Uralu, który w RFN otrzymał wszystko czego nie mógł dostać w swojej ojczyźnie - opiekę socjalną, wykształcenie, dobrze płatną pracę. Zechciał więcej. A może musiał zechcieć?

    Słusznie prawi mój ulubiony analityk polityczno-społeczny Julia Latynina w cotygodniowej audycji "Kod Dostępu", że terrorystami, zwłaszcza oddolnymi, ochotniczymi, zazwyczaj bywają tzw. loosers, przegrani, ludzie nic nie umiejący, nie będący w stanie osiągnąć czegokolwiek satysfakcjonującego. Dlatego, na szczęście, zazwyczaj akty terrorystyczne wykonywane samodzielnie okazują się niewypałem, lub wystrzałem na panewce - w porównaniu z ich celami i możliwościami - tak jak w zamachu na piłkarzy Dortmundu.
   Przypomina również, że właśnie rosyjskie specsłużby często posługują się miejscowymi nieudacznikami, który za drobną sumę podejmują się udziału w operacjach specjalnych. Tak bywało np. w Gruzji, czy na Ukrainie, gdzie za kilka tysięcy dolarów różni chętni podejmowali się albo kogoś zastrzelić, albo podłożyć i zdetonować bombę. Inna sprawa, że z powodu swojej taniości nie byli w tym fachu profesjonalistami i na szczęście często-gęsto spieprzali operację. To zabili nie tego co trzeba, to bomba zdetonowała pod innym adresem, lub o innej porze. Cóż chcecie, widzieliście kiedyś precyzyjnie działający mechanizm Made in Russia?
   A w Rosji Putina (i Sieczina Igora Iwanycza - to niemałoważna okoliczność, to sam sens tego obłudnego reżimu) jeszcze i kasy trochę trzeba zarobić (i można). W rachunkach spec-operacji kasowano za operację 100 tys. dolarów, niby tyle wziął zamachowiec, dostał 5 tys. i nieszczęśliwie zginął (lub targany wyrzutami sumienia samobójca - seryjny, to przecież import ze Wschodu). 95 tysięcy baksów do podziału z naczelnikiem - można żyć pod Putinem. "Wszystko możno, by ostrożno")

   Zauważa Julia też, że coraz więcej wykonawców ter-aktów na Zachodzie rekrutuje się ze świeżych imigrantów, nie mogących się odnaleźć w nowym świecie, w nowej cywilizacji. Patrz powyższe. 
   Ale również zwraca uwagę na Federację Rosyjską jako poważne i groźne źródło dla takowych "śmiertników" -  niedawno była 4-ta rocznica zamachu na maraton w Bostonie zorganizowana przez braci Carnajewów, obywateli Rosji, imigrantów z Czeczenii, których Stany Zjednoczone przyjęły jako uchodźców, dały schronienie i bezpłatną naukę w Cambridge School + 2500 $ miesięcznego stypendium. Za to odwdzięczyli się nowej ojczyźnie bombą domowej roboty, która zabiła 3 osoby (w tym 8-letniego chłopca) i 264 poraniła.
   Pamiętacie Państwo wdzięczność sowieckiego kapitana Zubowa z "Zapisków oficera Armii Czerwonej" Siergiusza Piaseckiego dla polskiego domostwa i rodziny za kilkuletnie ukrywanie go i próby ucywilizowania?

   Rosyjski ślad był wyczuwalny równie w jesiennych zamachach w Paryżu, jak i innych w Francji. Akurat one wydawały się wręcz wymarzone dla prezydenta Putina w ciężkich chwilach międzynarodowej izolacji wywołanych oburzeniem Zachodu (i Wschodu) agresją na Ukrainę i zestrzeleniem malezyjskiego Boeinga-777 MH17, o którym świat zaczyna zapominać tak jak o Katastrofie Smoleńskiej. Ale nawet bez bezpośredniego udziału obywateli Rosji można łatwo zorganizować korzystny dla niej wybuch w dowolnym miejscu Europy, co precyzyjnie pokazał niezrównany Joseph Konrad Korzeniowski w noweli "Tajny agent" (Secret agent) - polecam wszystkim, kto nie czytał, lub nie pamięta. Akurat tradycje carskiej Ochrany i innych prowokatorów przebrnęły przez sowiecki okres tylko udoskonalone (np. Operacja "Trust", V zarząd WiN, Rzeź Wołyńska, wojna gruzińska 08.08.08, wcześniej II czeczeńska) i stanowią niedościgniony wzór nawet dla służb izraelskich czy amerykańskich. Że też nie dewastują cmentarza orląt lwowskich i nie napadają na polskich turystów z wrzaskiem "Sława Ukrainie!" zawdzięczać należy tylko zajęciu ich na innych odcinkach - szczęśliwie dla nas Rosja naprodukowało sobie teraz wrogów bez liku.

   Nawet na tradycyjnie wolnym od polskiej rusofobii Zachodzie - Wielkiej Brytanii, Francji i Bundesrepublik Rosja ma coraz gorsze notowania - zarzuty o ingerencje w amerykańskie wybory przeprojektowały się na podobne we Francji i są wnikliwie analizowane / sprawdzane. Obrona syryjskiego masowego mordercy Assada spotkała się z oburzeniem chlodnych zazwyczaj Brytyjczyków i flegmatycznych Francuzów. Holendrzy na razie woleli zapomnieć o swoich 200 ofiarach zestrzelenia przez rosyjski BUK rejsu MH17, ale mogą sobie przypomnieć. Nawet niemiecki MSZ pochodzący ze schroeder-owskiej SPD poparł amerykański atak na syryjsko-rosyjską bazę lotniczą, tłumacząc konieczność obejścia się bez zgody ONZ - Szef-MSZ-Niemiec-Sigmar-Gabriel-Atak-USA-na-Syrie-jest-zrozumialy.
   Dlatego kolejny rosyjski akt terroru, nawet tak głupi i prymitywny, może nasilić najbardziej radykalne pomysły mające izolować Rosję - senator-usa-wzywa-fifa-do-odebrania-rosji-prawa-zorganizowania-finalow-mistrzostw-swiata-2018

- Niemożliwe? A gdyby "bohater" tej notki zeznał, że będąc zwerbowanym agentem służb swojej pierwszej Rodiny wykonywał zadania zlecone mu przez centralę? Przy okazji chcieli przytulić parę jewrików dla siebie. A przecież nasilenie anty-imigranckiego strachu w Niemczech jest korzystne dla skrajnie prawicowych partii, popieranych i finansowanych przez Kreml. A wybory do Bundestagu za kilka miesięcy...


Źródła po niemiecku i rosyjsku:
DW.com/ru/что-известно-о-россиянине-предполагаемом-организаторе-взрывов-в-дортмунде/a-38529807
germania.one/2017/04/22/podozrevaemyj-v-podryve-avtobusa-fk-borussija-sergej-v-planiroval-zarabotat-na-obvale-kursa-akcij
futbolplus.pl/zagranica/item/14478-senator-usa-wzywa-fifa-do-odebrania-rosji-prawa-zorganizowania-finalow-mistrzostw-swiata-2018

Opublikowano: 22.04.2017 13:01.
Autor: Witek
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"..kilka Twoich powstańczych tekstów pisanych w sierpniu 2009 i Twoje komentarze i interpretacja faktów w tym opis próby połączenia Starego Miasta z Żoliborzem są niesamowite. Powiem szczerze, że te Twoje teksty, wraz z książką Zbigniewa Sadkowskiego "Honor i Ojczyzna", należały do głównych motywów mojego zainteresowania się szczegółami." ALMANZOR 22.08
..."notki Witka, które - pisane na dużym poziomie adrenaliny - raczej się chłonie niż czyta..." "Prawda o Powstaniu, rozpoznawana na poziomie wydarzeń związanych z poszczególnymi pododdziałami, osobami, czy miejskimi zaułkami ma niespodziewaną moc oczyszczania Pamięci z ideolog. stereotypów i kłamstw. Wszak Historia w gruncie rzeczy składa się z prywatnych historii. Prawda na poziomie Wilanowskiej_1 jest dużo bardziej namacalna i bezdyskusyjna niż na poziomie wielkiej polityki. Spoza Pańskiego tekstu wyłania się ten przedziwny napęd Bohaterów, o których Pan pisze. I nawet ten najgłębszy sens Ofiar, czynionych bez patosu i bez zbędnych górnolotności" JES "Dzień chwały największej baonu "Zośka"
"350 lat temu Polakom i Ukraińcom zabrakło mądrości, wyrozumiałości, dojrzałości. Od buntu Chmielnickiego rozpoczął się powolny upadek naszego wspólnego państwa. Mimo że w umowie hadziackiej najrozsądniejsi z naszej i ukraińskiej strony próbowali jeszcze ratować to co się dało, za dużo krwi zostało wylane, za dużo było wzajemnych krzywd, żalów, pretensji. Ukraińcy liczyli że pod berłem carów będzie im lepiej. Jak na tym wyszli, sami wiedzą najlepiej - po 100 latach od Perejesławia autonomia Siczy była już fikcją, by ostatecznie została zlikwidowana dekretem Katarzyny wielkiej z 23 kwietnia 1775r. Taras Szewczenko pisał o Chmielnickim "oj, Bohdanku, nierozumny synu,..."
Po 350 latach dostaliśmy, my Polacy i Ukraińcy, od losu drugą szansę. Wznieść się ponad wzajemne uprzedzenia, spróbować zrozumieć że historia i geografia dając nam takich a nie innych sąsiadów (Rosję i Niemcy) skazały nas na sojusz, jeżeli chcemy żyć w wolnych i niepodległych krajach. To powrót do naszej wspólnej historii, droga oczywiście ryzykowna na której czyha wiele niebezpieczeństw, ale otwierająca przed Polską wielkie perspektywy. Niestety mam wrażenie, że polskie władze całkowicie porzuciły prowadzenie niezależnej polskiej polityki, zadowalając dla Polski rolą peryferyjnej prowincji europejskiej Rzeszy. W ten sposób z pewnością nie przyciągniemy Ukraińców do idei budowy silnego, trwałego polsko - ukraińskiego sojuszu.

image POLACY! PAMIĘTAJCIE KTO ZABIJAŁ WASZYCH RODAKÓW W 1943 ROKU! image1943-1944 RZEŹ WOŁYŃSKA - BESTIALSTWO POPEŁNIONE PRZEZ OUN-UPA
image
image
"Jakie było nastawienie całego społeczeństwa ukraińskiego? W książce wspomina Pani o ponad 300 Ukraińcach, którzy pomagali Polakom? - Najmniej zaangażowane w zbrodnie było starsze pokolenie i to właśnie starsi ludzie najczęściej pomagali, chociaż zdarzało się, że Polaków wspierały całe rodziny, niekiedy przypłacając to życiem. Liczba ok. 300 osób pomagających pokazuje tylko przypadki ustalone do 2000 roku, później ich znacznie przybyło, a o wielu nie wiemy. Jednak uczestnictwo w zbrodni, o różnym stopniu zaangażowania, było powszechne. Dlatego chcę podkreślić, że przy takim ogromie nienawiści i terroru zachowanie się po ludzku było bohaterstwem." naszdziennik.pl/index.php?dat=20081122&typ=my&id=my21.txt
Może warto pamiętać o tych lepszych Ukraińcach ? Może to będzie lepszą metodą na nacjonalizm ukraiński? Czy jest niebezpieczny? Jak zostanie ukierunkowany przeciw Lachiw (a są tacy, co umieją manipulować), to tak. Ale mam nadzieję, że im się to nie uda. Od nas też dużo zależy. WITEK 7.02.2011
Sprawiedliwi Ukraińcy z Wołynia'43
"Kresowa Księga Sprawiedliwych"
image image free counters
"Более подлого, низкого, и враждебно настроенного к России и русским человека чем Witek, я в в Салоне не видел" AKSKII 13.2.2013
Будапешт. меморандум от 5.12.1994 Пункт 1: "Российская Федерация, Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии и Соединенные Штаты Америки подтверждают Украине свое обязательство в соответствии с принципами Заключительного Акта СБСЕ уважать независимость, суверенитет и существующие границы Украины." Россия заключила с государством Украина "Договор о дружбе, сотрудничестве и партнерстве между Российской Федерацией и Украиной" в котором в Статье 2: "Высокие Договаривающиеся Стороны в соответствии с положениями Устава ООН и обязательствами по Заключительному акту Совещания по безопасности и сотрудничеству в Европе уважают территориальную целостность друг друга и подтверждают нерушимость существующих между ними границ."

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ciekawie czyta się tę notkę po 8 z górą latach! Ale pozytyw, że sprawiedliwość czasami...
  • dowódcy Marynarki Wojennej (od 1945 do 1955): cz.p.o. kmdr Iwan Szylingowskij (7 lipca 1945 –...
  • A jeśli i Węgry Orbana kupią (były już przesłanki), to co wtedy?

Tematy w dziale Polityka