Właśnie Dzisiaj
Właśnie dzisiaj chcę być szczęśliwy
0 obserwujących
243 notki
6246 odsłon
  36   0

27.11.2022, Niedziela

Kto jest Prawdziwym Twórcą mego życia?

imageDziś na mityngu pojawił się Nowy. Był na terapii, uczestniczył nawet w jakimś mityngu, ale przyjęliśmy go jako nowego członka Wspólnoty. Tuż po modlitwie o pogodę ducha, którą tradycyjnie się witamy, powiedział, że jest niewierzący. 

Mam wrażenie, że tylko ja to zauważyłem. Mimo tego, że prowadzący tłumaczył znaczenie świeczki i kapelusza. Mimo że kolega opowiadał o tym, jak powstała Wspólnota, nikt nie powiedział o Bogu. Opowiedziałem o tym ja, zaczynając od tego, że w rozumieniu Kościoła ja również jestem niewierzący. Powiedziałem, że często pada słowo „Bóg” w rozumieniu „Jakkolwiek Go Pojmuję”. Zaznaczyłem, że nie jesteśmy wspólnotą religijną. Wskazałem, że autorstwo modlitwy o pogodę ducha przypisuje się Markowi Aureliuszowi. Okazało się, że Nowy pamiętał spotkanie, na którym było mnóstwo modlitw, takich jak w kościele. 

Wystarczy powiedzieć na początku: „Przywitajmy się modlitwą o pogodę ducha” a nie „pomódlmy się” - powiedział jeden z kolegów po mityngu. Jedno słowo, a tak wiele zmienia. 


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości