Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
24
BLOG

06.02.2023, Poniedziałek

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Czy dostrzegam dobro w ludziach?

imageZachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa - powiada Desiderata.

I tak, mam nadzieję, wygląda moje podejście do ludzi. Staram się patrzeć na nich przez pryzmat przynajmniej neutralności. Bardzo próbuję ograniczyć swoje uprzedzenia. Szczególnie wobec tych, których istnienia starałem się nie dostrzegać, bo burzyli mój piękny świat. Brzydkich, samotnych, schorowanych. Samotnych. 

Dlatego uśmiecham się i to działa. Gdy przychodzę do Muzeum Arkadówek pan z obsługi podchodzi właśnie do mnie i Synka. I opowiada. Jest dla niego ważne, bym usłyszał jego opowieść. Spotykam starszą panią w kolejce do kasy i mam nadzieję, że jej świat jest odrobinkę chociaż lepszy. Młodej dziewczynie w Media Expert życzę wszystkiego dobrego. Życzę tego wszystkim, z którymi zdarza mi się zamienić choć kilka słów. Czasem patrzą na mnie dziwnie. Jak ja patrzyłem na jednego z moich kumpli do picia, który zawsze, uchylając przy tym kapelusza, prosił, by przekazać ukłony dla małżonki. I to właśnie dziś pamiętam. 

Noszę w sobie cichutką nadzieję, że ci wszyscy ludzie ze swojego dnia zapamiętają kilka dobrych chwil. Może wśród nich będzie moje „Wszystkiego dobrego”.

Codziennie napiszę kilka słów otuchy dla siebie i tych, którzy będą chcieć czytać. Podstawą jest książeczka Dzień po dniu wydana przez Media Rodzina. Piszę swoje refleksje, bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości