Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
42
BLOG

23.03.2023, Czwartek

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Czy odzyskałem już zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe?

imageNa terapii wysłuchałem i przeczytałem wiele o szkodliwości alkoholu. Chodziłem swego czasu na zajęcia z logiki, gdzie jedną z pierwszych zasad Klasycznego Rachunku Zdań: jeśli P to Q. Tym samym: jeśli ~P to ~Q. Wyliczyłem zatem, że jak piłem, to nie byłem zdrowy: narażałem wątrobę, mózg, układ trawienny itd. Skoro nie piję - jestem zdrowy. 

Tymczasem mój Bóg Jakkolwiek Go Pojmuję postanowił pokazać mi świat i zmienić moje podejście do wielu spraw. Krwawienie z przewodu pokarmowego, zapalenie trzustki, nowotwór. Mnóstwo pobytu w szpitalach, badania, gastroskopie, duodenoskopie i inne. Zabiegi i operacje. 

Aż wreszcie, po operacji, gdy właśnie otarłem się o drugą stronę, leżałem na OIOMie. Obok mnie leżał pan z wodobrzuszem, dną moczanową, pluł krwią a nawet nią wymiotował i mimo to kombinował jakby się tu napić. Przychodziła do niego kobieta, którą odpychał, choć martwiła się o niego. 

Zastanawiałem się, co mogę mu powiedzieć. Jak napełnić go nadzieją. Gdy zostaliśmy tylko we dwóch, powiedziałem mu, że nie piję kilka miesięcy i daję radę. Odwrócił się ode mnie i już nie odezwał. Następnego dnia przenieśli mnie do normalnej sali. Spacerując po korytarzu patrzyłem za nim, ale łóżko było puste. Próbowałem się dowiedzieć, słyszałem że przenieśli go na inny oddział. 

I tak mój Bóg, Jakkolwiek Go Pojmuję, pokazał mi, że warto żyć. 

Codziennie napiszę kilka słów otuchy dla siebie i tych, którzy będą chcieć czytać. Podstawą przez rok była książeczka „Dzień po dniu”wydana przez Media Rodzina. Od 1.czerwca 2023 używam książki „Codzienne refleksje. Od uczestników AA dla uczestników AA”. Piszę swoje refleksje, przemyślenia, co czuję - bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości