Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
48
BLOG

22.04.2024, Poniedziałek

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Rozmaitości Obserwuj notkę 3
Przygoda: Wspinaj się na każdą górę Przepraw się przez każdy strumień Podążaj za każdą tęczą Aż znajdziesz swój sen. Rogers & Hammerstein

imageMam przyjaciela, który pracuje ponad siły, ale wyjeżdża na egzotyczne urlopy. Planuje je tak drobiazgowo, że już na miesiąc przed wyjazdem ma wszystkie zakupy ze specjalnie przygotowanej listy, a także posiada dodatkową listę. Są na niej wszystkie warte obejrzenia atrakcje w okolicy wraz ze szczegółowym planem zwiedzenia ich. 

Myślę, że ja bym zwariował, natomiast rozumiem, bo sam miałem takie samo poczucie kontroli. 

Nie jestem w wieku, gdy jedzie się pod namiot, nieco przywykłem do luksusu, dlatego też staram się wybierać hotele - niedrogo, ale też posiadające pewien poziom. Zakładam, że zarabiam również po to, żeby zwiedzać świat i cieszę się, że moje dzieci mogą zwiedzić dużo więcej niż ja. Nawet w weekendy staramy się gdzieś wyjeżdżać, żeby zobaczyć coś, przeżyć, dotknąć. 

Dziś na przykład pojechaliśmy na targi myślistwa i militariów. Z tym pierwszym nie jest mi po drodze, nie czuję takiej potrzeby, a widząc ozdoby zrobione z rogów jelenia robi mi się niedobrze. Z tym drugim po drodze Synkowi, który doskonale bawił się rozpalając ogień, strzelając z replik. A ja najlepiej wspominam to, że trzymałem na dłoni sokoła. Spojrzałem w oczy sokołowi. A sowa nastawiła uszu, gdy powiedziałem Żonie, że zrobię jej zdjęcie. 


Notkę można obejrzeć w serwisie YouTube. 

Codziennie napiszę kilka słów medytacji, otuchy lub rozważań dla siebie i tych, którzy chcą i będą chcieć czytać. W 2024 będę korzystać z książki „A Simple Way: 365 Life Changing Thoughts and Meditations to Bring You Joy”, wydaną przez Geeko Publishing. Piszę swoje refleksje, przemyślenia, co czuję - bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA.  Jeśli znasz kogoś, kto ma trudność z czytaniem, a uważasz, że to, co piszę może pomóc - notki są dostępne w formie nagrań na Youtube. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości