Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
18
BLOG

18.06.2024, Wtorek

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Rozmaitości Obserwuj notkę 0
Reagowanie: Często potęgujemy nasz ból i cierpienie, będąc zbyt wrażliwymi, przesadnie reagując na drobne rzeczy i czasem biorąc je zbyt osobiście. Dalajlama

imageNa początku swojej drogi trzeźwienia bardzo zazdrościłem alkoholikom z dłuższym stażem, takim 10 lat i więcej. Byli spokojni, pogodzeni z życiem, pewni tego, co mówią i robią Stali tą magiczną stałością. 

Pal licho, że część z nich okazała się tak spokojna jedynie na mityngach, a części nigdy nie poznałem poza mityngami. 

Niekiedy wciąż mi brakuje tego spokoju i stałości. Wciąż jestem w stanie się wściec w ciągu krótkiej chwili i już chwilkę potem żałować swojego wybuchu. 

Niekiedy jednak udaje mi się zauważyć w sobie ten spokój i pogodzenie z losem. Zauważam w sobie też dużo więcej tolerancji i akceptacji, niż u dużej części znajomych ze Wspólnoty. Na pewno też się rozwijam, pracując nad sobą codziennie, jak również na warsztatach, które zorganizowaliśmy z przyjacielem. 

Staram się trzymać środka. Nie przesadzać. Myślę, że to jest klucz. 


Notkę można również obejrzeć w formie materiału YouTube. 

Codziennie napiszę kilka słów medytacji, otuchy lub rozważań dla siebie i tych, którzy chcą i będą chcieć czytać. W 2024 będę korzystać z książki „A Simple Way: 365 Life Changing Thoughts and Meditations to Bring You Joy”, wydaną przez Geeko Publishing. Piszę swoje refleksje, przemyślenia, co czuję - bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA.  Jeśli znasz kogoś, kto ma trudność z czytaniem, a uważasz, że to, co piszę może pomóc - notki są dostępne w formie nagrań na Youtube. 

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości