0 obserwujących
243 notki
135k odsłon
  1909   0

Profesor Legutko miał rację

Krakowski sąd okręgowy uznał we wtorek, że europoseł i były minister edukacji Ryszard Legutko powinien przeprosić dwójkę wrocławskich licealistów - autorów petycji o usunięcie symboli religijnych ze szkoły - za nazwanie ich na łamach Gazety Wrocławskiej "rozwydrzonymi smarkaczami". Po publikacji w Gazecie Wrocławskiej rozpętała się prawdziwa burza, uczniowie podali europosła do sądu, a Ryszard Legutko nie zamierzał wycofywać się ze swojego stanowiska” - (inf. strona internetowa Gazety Wrocławskiej).

 

Sprawa miała miejsce w 2009 roku. Temida nierychliwa i niesprawiedliwa. Oto poszedł w świat sygnał, mniejszość ma zawsze rację. Tu warto dodać, że społeczność XIV LO we Wrocławiu nie podzieliła zdania skarżących i uznała, że krzyż ma prawo być w salach lekcyjnych. Dla sądu nie był to jednak żaden argument. Profesor, europoseł Ryszard Legutko ma się ukorzyć i przeprosić byłych licealistów za swoją wypowiedź.

Jeśli ten wyrok się uprawomocni, będzie to niebywały skandal. Kolejni przeciwnicy Kościoła, dzisiaj uaktywnieni przez Ruch Palikota, ruszą do boju. W naszej przestrzeni publicznej nie brakuje elementów sakralnych, poczynając od przydrożnych krzyży, kapliczek, pomników, tablic, świątyń i cmentarzy. Na tych ostatnich dochodzi w ostatnim czasie do bezprecedensowych akcji profanacji symboli religijnych. Co ciekawe informacje o tym, że na tym czy innym cmentarzu zburzono , np. ponad sto nagrobków, nikogo publicznie nie bulwersuje. Nie reagują księża, biskupi i wierni. Wszyscy milczą. Czasami policji udaje się wykryć sprawców, ale najczęściej w sprawie zapada głucha cisza.

Według CBOS-u mamy w Polsce ponad 92% osób deklarujących się jako katolicy. Według tych samych badań w stosunku do roku 2004 ubyło około 2% wierzących. Patrząc na zlaicyzowaną Europę, dane te są i tak rewelacyjne. Co z tego kiedy tak przygniatająca większość daje się manipulować ateistycznej mniejszości, która opanowała główne media, a ma do tego wsparcie u obecnej władzy.

Profesor Lugutko nie może w tej sytuacji czuć się osamotniony.

Niniejszym ogłaszam, że protestuję przeciwko skandalicznemu wyrokowi Sądu i popieram poglądy głoszone w tej kwestii przez Profesora Ryszarda Legutkę.

Janusz Wolniak

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale