292 obserwujących
1348 notek
4250k odsłon
  10249   0

ABW wkracza o świcie

Kontakt TVN24: Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli do mieszkania właściciela strony o 6 rano. Przeszukali je i zarekwirowali m.in. laptopa. Sprawdzili też piwnicę. 25-latkowi oznajmiono, że działania te mają związek z obrazą prezydenta. Przestraszony interwencją ABW, właściciel strony AntyKomor.pl zdecydował się ją zamknąć.

Na stronie internetowej AntyKomor.pl znajdziemy wyjaśnienia: "Powód, dla którego stało się tak a nie inaczej jest prozaiczny - ktoś najzwyczajniej w świecie doniósł, że na łamach AntyKomor.pl "publicznie znieważa się prezydenta RP. (...)  Działania podjęte przez "aparat państwowy" mają charakter cenzury politycznej, ogranicza wolność słowa a także, co najważniejsze, ogranicza prawo obywatela do nieskrępowanego wyrażania poglądów politycznych oraz ogranicza debatę publiczną, której ktoś się chyba boi. Forma serwisu AntyKomor.pl nie była znieważająca, nie zawierała nieprawdziwych informacji a jedynie te, które pojawiały się w ogólnodostępnych portalach informacyjnych oraz blogach użytkowników prywatnych. Ponadto cenzura prewencyjna oraz licencjonowanie prasy, to charakterystyczne metody kontroli mediów w systemie autorytarnym".

ABW wkroczyła do właściciela strony we wtorek o 6 rano i zarekwirowało laptopy a także wszystkie nośniki pamięci. Nie sądziłem, że służba specjalna, mająca zwalczać zorganizowaną przestępczość, powołana jest także do ścigania obywateli za satyry polityczne, czy - na upartego - "zniewagę prezydenta" w Internecie. 

A to ponoć za rządów PiS agenci wchodzili do bezbronnych obywateli o świcie. Szkoda tylko, że nikt nie znajdzie przykładu z tamtego okresu, w którym służba specjalna przymyka usta Internaucie. Tak jak mandatu za "lekceważenie" władzy.

Liczę na listy otwarte, apele o poszanowanie demokracji i krytykę Bondaryka. Święczkowski i Kamiński codziennie byli częstowani zarzutami o "inwigilowanie" obywateli. Dzisiaj pewnie nikt nie podniesie głosu.

Lubię to! Skomentuj273 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale