Stary Wiarus Stary Wiarus
535
BLOG

Bohaterka Powstania? Wanda, co nie chciała Niemca?

Stary Wiarus Stary Wiarus Polityka Obserwuj notkę 8
"Bohaterka Powstania zawstydziła rząd PiS. Mocne słowa podczas rocznicy" - grzmi w tytule Salon 24. Doprawdy, rząd PiS zawstydziła? Bo mnie się wydaje że zawstydziła przede wszystkim macherów Platformy Obywatelskiej, którzy bez skrupułów od lat wykorzystują 96-letnią dziś kobietę do celów politycznych. Ale ich zapewne nie da się zawstydzić, są całkowicie bezwstydni.

Kanalie, które są w stanie wykorzystywać 96-letnią kobietę dla zysku politycznego, popełnią każdą nikczemność dla zysku politycznego. Koniecznie wybierzcie ich do władzy, Polska stanowczo potrzebuje więcej łajdaków otoczonych mirem ludzi godnych zaufania.


Kiedy urodzona w 1927 r. Wanda Traczyk-Stawska ps. "Pączek", "Atma" była w Szarych Szeregach jako dziecko, a potem w AK jako nastolatka, kobietom za kolaborację z Niemcami golono głowy. Co najmniej.


88-letnia Wanda Traczyk-Stawska przyjęła za zasługi dla Republiki Federalnej Niemiec Krzyż Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec (Verdienstkreuz am Bande des Verdienstordens der Bundesrepublik Deutschland) z rąk ambasadora Niemiec w Warszawie Rolfa Nikela dn. 16 kwietnia 2015 roku.


93-letnia Wanda Traczyk-Stawska wystąpiła w spocie wyborczym Rafała Trzaskowskiego podczas wyborów prezydenckich 2020 roku, wychwalając go słowami "Tym krajem musi rządzić człowiek, który potrafi rozumieć każdego obywatela i uszanować go." 

https://www.youtube.com/watch?v=m9a4Vb2fMRk


Nikt tak miłośnie nie patrzył w oczy ambasadora Niemiec Thomasa Baggera jak 95-letnia Wanda Traczyk-Stawska w 2022 roku, za dotację w wysokości 200 000 euro dla Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy. Zamiast reparacji w wysokości 1 300 000 000 000 euro (pol. €1,3 biliona, ang. €1.3 trillion)?

Bo reparacji "Pączek" nienawidzi: "Oburza mnie to, co robi PiS. Próba skłócenia nas z Niemcami, napuszczania nas na nich, jest taką bzdurą, że nie mieści się w głowie. Nikt jakoś nie pamięta, ile w czasie komuny zrobili dla nas Niemcy."

https://www.wprost.pl/kraj/10847371/wanda-traczyk-stawska-o-reparacjach-nikt-nie-pamieta-ile-zrobili-dla-nas-niemcy.htm


Wanda, co nie chciała Niemca, ale się potem rozmyśliła..
(© bloger S24 zetjot)


Sam nie wiem co bardziej obrzydliwe, staruszka opluwająca pamięć swoich poległych towarzyszy broni poprzez zdecydowane opowiedzenie się po stronie Niemiec, czy czyny kanalii, które nią manipulują dla własnej politycznej wygody.image


image

image

image

image


emigrant (nie mylić z gastarbeiterem)       

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka