Stary Wiarus Stary Wiarus
2530
BLOG

A więc wojna. Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy.

Stary Wiarus Stary Wiarus Niemcy Obserwuj temat Obserwuj notkę 42
Rosyjsko-niemiecka granica przyjaźni na Wiśle rysuje się coraz wyraźniej.

https://www.zdf.de/nachrichten/politik/weber-eu-evp-afd-meloni-100.html
Jeder Partner muss für die Ukraine sein.

Jede Partei muss Europa mitgestalten wollen und sie nicht abschaffen wollen.

Jede Partei muss den Rechtsstaat akzeptieren.

Wer das akzeptiere, könne demokratischer Partner sein. Die, die dies nicht einhielten - wie die AfD, Le Pens Rassemblement National in Frankreich oder die polnische PiS-Partei - seien politische Gegner."Zapora ogniowa musi być jasno zdefiniowana" - powiedział w wywiadzie dla ZDF Manfred Weber. Szef EPL wymienił, że tylko ci, którzy stoją po stronie Ukrainy, którzy chcą pozytywnie kształtować Europę, a nie ją likwidować, i bronią rządów prawa, mogą być demokratycznymi partnerami jego partii.

"Nie ma dla nas wahań w tych trzech zasadach. Każdy, kto je zaakceptuje, może być partnerem politycznym" podkreślił. Wszyscy inni, którzy nie przestrzegają tych zasad są przeciwnikami i będą przez nas zwalczani.


W tym kontekście Weber wymienił także Prawo i Sprawiedliwość.

Każda partia musi zaakceptować państwo prawa. To jest zapora także przeciw przedstawicielom PiS-u w Polsce, którzy systematycznie atakują państwo prawa i wolne media - mówił. Jako wrogów nieprzestrzegających tych trzech wymienionych przez siebie zasad Weber wymienił w jednym rzędzie niemiecką AfD, partię Le Pen Rassemblement Nationalwe Francji oraz PiS.

Martin Schulz z SPD określił drogę Webera jako błędną i wezwał do jeszcze ostrzejszego oddzielenia się od całego prawicowego spektrum. "Marzenie o ponownej integracji Orbána, Kaczyńskiego i innych z polityką europejską jest nierealne. Ci ludzie nie mają żadnego związku wartości z Europą, jeśli w ogóle, ale związek wartości użytkowych. Można ich co najwyżej przekonać pieniędzmi" - powiedział Schulz.

emigrant (nie mylić z gastarbeiterem)       

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka