Stary Wiarus Stary Wiarus
345
BLOG

Czerwone linie

Stary Wiarus Stary Wiarus Polityka Obserwuj notkę 12

image


W liście gratulacyjnym Bidena do Tuska, datowanym 13 grudnia 2023 roku (a zatem 'koalicja 13 grudnia', a nie 15 października), są  'czerwone linie'*, ograniczenia których Tusk przekroczyć nie może, jeśli nie chce zantagonizować USA. Zob. drugi i trzeci akapit od góry:"Wkład pańskiego kraju w bezpieczeństwo sojuszników na wschodniej flance NATO, przyjęcie żołnierzy USA, determinacja, by przekroczyć cele finansowe NATO związane z obronnością są wzorowe. Z przyjemnością oczekuję na partnerską współpracę z panem, by móc zrealizować pańskie cele związane z modernizacją wojskową i jeszcze bardziej wzmocnić sojusz NATO".


oraz:


"Jesteśmy dumni, że Polska wybrała USA na swego partnera w budowie pierwszej elektrowi atomowej. Z przyjemnością oczekujemy pełnego wdrożenia naszych umów w sektorze bezpieczeństwa energetycznego i pogłębienia naszej współpracy energetycznej. Współpraca w obszarze cywilnej energii jądrowej stanowi fundament naszych więzi gospodarczych i jest wyrazem naszej wspólnej determinacji, by wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne Europy oraz zająć się problemem kryzysu klimatycznego".Tłumaczenie:

Wiemy co w waszej historii znaczy 13 grudnia i obserwujemy rozwój sytuacji. Nie ruszać umów na budowę elektrowni atomowej, dostaw naszego gazu i umów na dostawy amerykańskiej broni. Nie kwestionować roli NATO.


* redline: a boundary or limit which should not be crossed


emigrant (nie mylić z gastarbeiterem)       

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka