Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
227 obserwujących 894 notki 1754589 odsłon
Stary Wiarus, 5 czerwca 2018 r.

Jak śmie obcy parlament ukraść nam krowę
W związku z zapowiedzianą na dzisiaj dyskusją (nie mylić  z debatą plenarną - ta dyskusja ma się odbyć w Westminster Hall, poza główną salą posiedzeń)* w brytyjskiej Izbie Gmin na temat polskiej ustawy o IPN, odnotowuję energiczną fermentację wielu blogerów i komentatorów S24 na temat "jak śmie obcy parlament dyskutować o prawach innego kraju!"


Fermentacja ta stanowi wierne powtórzenie stanowiska WRON i rządu PRL w przedmiocie debaty w Kongresie USA przeprowadzonej  po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce w grudniu 1981 roku.

Chciabym również poprosić o wskazanie linków do wybuchów oburzenia blogerów S24 z okresu, kiedy parlament RP podjął dwie rezolucje żądające natychmiastowego zniesienia wiz wjazdowych do USA, która to sprawa znajduje się w wyłącznej i suwerennej gestii Kongresu Stanów Zjednoczonych.


 – rezolucja Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 czerwca 2003 r. (Monitor Polski z 2003 r. Nr 34, poz. 438)

–  rezolucja Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 22 lipca 2005 r. (Monitor Polski z 8 sierpnia 2005 r. Nr 46, poz. 628)


Jako ciekawostka, pierwsza z tych rezolucji domagała się zwolnienia Polaków z obowiązku posiadania jakichkolwiek w ogóle wiz amerykańskich, nie tylko turystycznych, i jako taka stanowiła żądanie zmiany prawa amerykańskiego w celu bezwarunkowego otwarcia przed Polakami amerykańskich granic i amerykańskiego rynku pracy.


Jednym słowem, dobrze jest jak Kali komuś ukraść suwerenną krowę, bardzo źle jest, jak Kalemu ktoś ukraść suwerenną krowę.


* debatę będzie można oglądać od 09:30 GMT (10:30 w Warszawie, 05:30 w Nowym Jorku i Waszyngtonie, 18:30 w Sydney) pod linkiem:

https://parliamentlive.tv/event/index/337c3b31-ee84-4816-894e-8fca370eb612

albo

https://goo.gl/XQFXkP

Na porządku dziennym  dyskusji są dwa tematy: "Polskie prawo antydefamacyjne" oraz "Dziury w jezdni a utrzymanie dróg publicznych".
Opublikowano: 05.06.2018 04:21. Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 05:43.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie


BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @marektomasz  Piszę to co z dala widzę. Od pokrzepienia serc jest Henryk Sienkiewicz....
  • @Autor "odkrywczej jak podróże: Ossendowskiego, Strzeleckiego i Domeyki,"Ostrożnie ze...
  • @Autor "Tymczasem znacząca część społeczeństwa - ta popierająca PIS, ale nie tylko - chce...

Tematy w dziale