31 obserwujących
261 notek
309k odsłon
  491   0

I'm still standing... Yeah! Yeah! Yeah!

Zaraz zaczynamy Sejm Dzieci i Młodzieży!
Zaraz zaczynamy Sejm Dzieci i Młodzieży!

Былое нельзя воротить - и печалиться не о чем:

у каждой эпохи свои подрастают цветы...


Każda generacja ma swoich działaczy młodzieżowych. Aktywistów; gorliwych, przebojowych, o wyjątkowym parciu na szkło. 

Kiedyś byli ZeteMPowcy (Jacek Kuroń) i ZeteMeSowcy (Aleksander Kwaśniewski), później teczkowi, w typie Ryszarda Petru. Zaś obecnie to absolwenci Szkoły Liderów Politycznych

Dziś objawiła się nówka sztuka, nie śmigana. Pan Błażej Papiernik z Koszalina - Sekretarz .Nowoczesnej z woj. Zachodniopomorskiego.

Który własnie przeżył „najbardziej zwariowane i pozytywne 2 tygodnie w życiu…” Ogromnym zaangażowaniem sił i środków udało mu się zorganizować alternatywny Parlament Młodych.

Może niezupełnie Parlament, a bardziej KRN...  Na reprezentatywnych 460 młodych parlamentarzystów zebrał jedynie 150. No, ale to już, jak wiemy z historii - nieistotny detal. 

W każdym razie impreza wypaliła. Zauważyły ją wiodące media. I Gazeta Wyborcza, i TVN24...

Także pan Radomir Szumelda (Przewodniczący KOD Pomorze) nie pozostawił co do tego żadnych wątpliwości. „Wydarzeniem dnia jest Parlament Dzieci i Młodzieży. To lekcja dla nas dorosłych!” . 

Wprawdzie wśród powszechnej euforii pojawił się mały zgrzyt... SuperNiania – pani Dorota Zawadzka – doznała szoku, cyt.” po całym dniu świetnych, mądrych, merytorycznych wystąpień młodych ludzi na @parlament_dim pojawiło się jedno niebywałe. Nawołujące do nienawiści i dyskryminujące. Bardzo ostra reakcja młodych ludzi na sali. Chcieli ją nawet wykluczyć z obrad. Bardzo to było smutne wystąpienie”.

Jednakowoż pan Błażej Papiernik z Koszalina, jak w Szkole Liderów uczono,  pospieszył z solami trzeźwiącymi. Cyt.” Niestety było też i tak, nie należy tego ukrywać. Przykre wystąpienie, z którym ciężko się utożsamiać czy popierać, ale wykluczenie tej dziewczyny naruszyłoby istotę PDiM. Mam nadzieję, że kiedyś zmieni swoje zdanie i postrzeganie świata…”

Końkludujac WYDARZENIE DNIA pani Marszałkini Małgorzata Kidawa -Błońska zaapelowała do zgromadzonych:„ Musimy się stać na nowo społeczeństwem, które ze sobą rozmawia.” 

Zaiste, święte to słowa, takim się staniemy "na nowo", gdy tylko wyeliminujemy tę hejterkę niszczącą naszą jedność w "postrzeganiu świata".Lubię to! Skomentuj88 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale