33 obserwujących
261 notek
308k odsłon
373 odsłony

Znaki... Kijowski triumf, czyli tramwajem na KRS

Wykop Skomentuj33

Niemal 100 lat temu spieszony zwiad polskich szwoleżerów wjechał do Kijowa, zdobytym na pętli, tramwajem. W którym wziął do niewoli zmorzonego alkoholem oficera Armii Czerwonej.  Nazajutrz bolszewicy w popłochu opuścili miasto…
Historia się powtarza!
Wczoraj, bohaterski polski Sędzia Igor Tuleya, w asyście szwadronu medialnego TVN24 - relacjonującego wydarzenie na żywo, udał się tramwajem linii 17 na owianą złą sławą ul. Rakowiecką. Przesłuchania na niej do dziś budzą grozę wśród rdzennych Warszawiaków. Rzadko któremu udało się wyjść z nich bez uszczerbku. Pan Sędzia wie o tym doskonale z przekazów rodzinnych.

Z tego też powodu towarzyszył mu znamienity adwokat - Jacek Dubois. Nieugięty obrońca prześladowanych demokratów. To on swego czasu uwolnił ze szpon pogrobowców UB zbrodniczo zaszczuwaną posłankę Sawicką. Pamiętacie jej słowa: „K… mać, tyle mam układów wypracowanych! Za friko, to ja pier…”?

Wespół z orzekającym wówczas Sędzią Tuleyą,  który wykazał się nadzwyczaj „trafną oceną polityczną w podejściu do rozpoznawanej sprawy”,  podzielił argumentację obrony i odstąpił od zastosowania kary.
W Jego ocenie nieszczęsna kobieta poniosła już wystarczająco dotkliwą – polityczną. Pomijając to, że i mąż się z nią rozstał...

image

Teraz podobnie… Zapewne dzięki Panu Mecenasowi udało się Sędziemu ujść z Rakowieckiej z życiem. I wygłosić płomienną mowę do ogarniętych entuzjazmem, nieprzebranych rzesz mieszkańców stolicy: „Trzymamy się mocno i zapewniam, że nie zrobimy ani jednego kroku w tył. To dopiero początek..."

No pasaran...
W zgromadzone tłumy wstąpiła nowa nadzieja... Tym bardziej, że równo 1000 lat temu nasz Bolek przegonił z Kijowa Jarosława!
Po raz kolejny... PIS się kończy! 

Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale