Kolejny zjazd Klubów „Gazety Polskiej” był sukcesem organizacyjnym tego ruchu obywatelskiego. Około 500 osób wysłuchało w Piotrkowie Trybunalskim wielu referatów w tym m.in. Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza i Bogdana Święczkowskiego.
Środowisko tworzące ruch klubowy składa się z bardzo różnych osób. Są członkowie i sympatycy PiS, innych partii politycznych, społecznicy oraz często działacze pierwszej „Solidarności”. Bardzo różna byłą dyskusja i opinie na temat form działalności. Na zjeździe nie zaistniały pomysły kreowania innych formacji politycznych niż PiS. Niedługo przed zjazdem przewodniczący gdańskiego klubu GP został zawieszony za podjęcie inicjatywy budowy nowej partii politycznej. O potrzebie jedności przed wyborami mówili wszyscy politycy, reagując na nieliczne pytania z sali dotyczące sporów z lokalnymi strukturami PiS.
„Gazeta Polska” stopniowo przekształca się w koncern medialny dysponujący nie tylko tygodnikiem ale także miesięcznikami opiniotwórczym i satyrycznym, stroną internetową, internetową telewizją oraz coraz liczniejszą grupą współpracujących dziennikarzy. Jest rosnąca liczba filmów o katastrofie smoleńskiej i innych wydawnictw. Blogowisko na stronie niezalezna.pl staje się polem interesującej wymiany myśli.
Rafał Ziemkiewicz w ciekawym acz kontrowersyjnym wywiadzie dla „Nowego Ekranu” mówi o sporze z okresu posiadania wpływów w telewizji publicznej. Wtedy po emisji filmu Grzegorza Brauna „Towarzysz Generał” swoje programy w telewizji publicznej utracili Anita Gargas i Tomasz Sakiewicz. Postronny obserwator zjazdu nie odniósłby wrażenia istnienia jakichkolwiek kontrowersji. Sprawa z pewnością nie została zapomniana ale przed wyborami parlamentarnymi nie podnoszono sporów. To zarazem wyraz dojrzałości tego środowiska obywatelskiego.
Inne tematy w dziale Polityka