Z Janem Pospieszalskim
Z Janem Pospieszalskim
ZaPiS Śląski ZaPiS Śląski
359
BLOG

POSPIESZALSKI – TYLE WOLNOŚCI ILE MOŻEMY SOBIE WYOBRAZIĆ

ZaPiS Śląski ZaPiS Śląski Polityka Obserwuj notkę 2

 

30.09.2011 r. prowadziłem spotkanie z otwarte z Janem Pospieszalskim w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach. Ponad 200 sympatyków PiS i Katowickiego Klubu „Gazety Polskiej” wysłuchało interesującej opowieści o czasach najnowszych. Spotkanie było połączone z promocją książki „Czy jeszcze warto rozmawiać”, filmu „Krzyż” oraz dziennika „Gazeta Polska Codziennie”.
       Spotkanie rozpocząłem krótkim wystąpieniem oraz prezentacją spotu wyborczego – po raz pierwszy poza internetem. Spot obejrzało w pełnej wersji już ponad 1000 osób. W moim spocie występują m.in. prof.Jan Wojtyła (dziekan Wydziału Finansów i Ubezpieczeń i były rektor Akademii Ekonomicznej w Katowicach), wiceprezydent Katowic Michał Luty (członek opozycji antykomunistycznej oraz inicjator nadania Orderu Orła Białego przez Prezydenta RP prof.Lecha Kaczyńskiego w Katowicach), dr Ryszard Wąsik (b.dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, b.przewodniczący Porozumienia Centrum w Katowicach) i prof.Zbigniew Krasnodębski. W spocie są zdjęcia z happeningu Forum Młodych PiS na Marszu Autonomii RAŚ, miesięcznicy pod Pomnikiem Katyńskim na Placu Andrzeja oraz zdjęcie z Prezydentem RP prof.Lechem Kaczyńskim z Dnia Samorządowca z 2009 r.
Jan Pospieszalski rozpoczął od przypomnienia piosenki Czerwonych Gitar „Biały Krzyż” wspominającej partyzantów z okresu II Wojny Światowej. Później prowadzący „Warto rozmawiać” mówił o wrażeniach z katastrofy smoleńskiej i późniejszych emocjach. Przypomniał relacjonowanie na żywo rozmów z ludźmi zgromadzonymi w kolejkach na Krakowskim Przedmieściu w telewizji – trwało to zaledwie trzy dni. Mówił również o realizacji filmu „Solidarni 2010” jak i innych problemach związanych z funkcjonowaniem autentycznie niezależnych dziennikarzy w mediach publicznych. Opowiadał o zabiegu upartyjnieniu kwestii wydarzeń po katastrofie smoleńskiej. Zilustrowano wypowiedź fragmentami filmu ”Solidarni 2010”. Kontynuacją „Solidarnych 2010” jest film „Krzyż” – pokazano agresywne zachowania ekipy Dominika Tarasa przy całkowitej bezczynności służb porządkowych.
W końcowej Jan Pospieszalski zaprezentował odcinki cyklu o zapomnianych bohaterach pierwszej „Solidarności”. Przypomniał, że ci ludzie walczyli z sytemem dużo groźniejszym i byli w znacznie trudniejszej sytuacji. Wolność rodzi się najpierw w umysłach a wolności możemy uzyskać tyle ile jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.
Po spotkaniu uczestnicy wykupili wszystkie egzemplarze książki Jana Pospieszalskiego oraz sporo egzemplarzy filmu „Krzyż”.

strona internetowa - www.pietrasz.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka