0 obserwujących
344 notki
251k odsłon
  381   0

DWORZEC W KATOWICACH - PIERWSZE OTWARCIE

   29.10 br. medialnie ogłoszono otwarcie przebudowanego dworca w Katowicach. Wbrew zapowiedziom nie przybył premier Tusk, zastąpił go minister Sławomir Nowak. Inwestycja faktycznie zakończy się w przyszłym roku ale wtedy będzie drugie otwarcie.   

   Oczywiście ani słowa w mediach, że budowa nowego dworca to zasługa jeszcze ministra z PiS Jerzego Polaczka. Aktualnie zamknięto pierwszy etap inwestycji – zbudowano główny budynek z kasami, poczekalnią i różnymi sklepikami. Notabene, część dworca plus perony przez cały czas była czynna – inaczej konieczne byłoby zamknięcie ruchu pasażerskiego na stacji Katowice. Za dwa miesiące będzie otwarcie dworca autobusowego i podziemnego parkingu a w przyszłym roku – galerii handlowej. Ciekawe czy będą zorganizowane jeszcze dwa huczne otwarcia.
   Na otwarciu dworcowej poczekalni oprócz ministra Nowaka obecni byli gospodarze (marszałek, wojewoda, prezydent Katowic) oraz śląscy posłowie PO i senator Kutz. Największym powodzeniem tradycyjnie cieszył się były premier Jerzy Buzek rozdając autografy na ulotkach informacyjnych. Zobaczymy czy na kolejne otwarcia kawałków dworca zlecą się równie ważne wipy. Może powstanie cały serial pt. „Otwarcie dworca w Katowicach” emitowany przez TVN.
   Dla moich wyborców czyli mieszkańców Śródmieścia Katowic najważniejsza jest możliwość ponownego przejścia przez dworzec od Placu Andrzeja do rynku. Powstało także nowe ciekawe miejsce spotkań towarzyskich. Minie trochę czasu zanim wszystkie punkty gastronomiczne na dworcu opatrzą się.
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale