0 obserwujących
344 notki
251k odsłon
  373   0

PO JAKO ZWIĄZEK BEZBOŻNIKÓW

Plakat na spotkanie z Marcinem Wolskim - Piotr Pietrasz
Plakat na spotkanie z Marcinem Wolskim - Piotr Pietrasz

 

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Katowice miała miejsce kuriozalna dyskusja na temat planowanej lokalizacji dwóch obwodowych komisji wyborczych na terenie miasta. Odniosłem wrażenie, że katowicka Platforma Obywatelska postanowiła podjąć rywalizację z SLD i Ruchem Palikota o antyklerykalnych wyborców.
Podczas sesji miało miejsce drugie podejście do uchwalenia wykazu obwodowych komisji wyborczych w Katowicach. Taki obowiązek nakłada na samorządy kodeks wyborczy uchwalony przed wyborami 2011 r. Za pierwszym podejściem nadzór prawny wojewody śląskiego zaproponował drobne formalne poprawki dotyczące wykazania w spisie lokali komisji dostępnych dla osób niepełnosprawnych. Na komisjach nikt nie zgłaszał uwag do projektu. Po czym nieoczekiwanie na początku sesji Przewodniczący Rady Miasta Arkadiusz Godlewski (PO) zapytał dlaczego siedziby niektórych komisji nie są ulokowane w obiektach miejskich. Konkretnie problemem okazały się dwie komisje obwodowe znajdujące się w Domu Katechetycznym przy ul.Migdałowców. Radny PO pytał dlaczego siedziby komisji są umieszczone w obiekcie należącym do … związku wyznaniowego. Do dyskusji włączył się jedyny radny SLD Marek Szczerbowski składając wniosek o zdjęcie tej kwestii z porządku obrad.
Stanowisko związanego z Tomaszem Tomczykiewiczem a jednocześnie dyrektora Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, określającego się jako „konserwatysta” budzi zaskoczenie. Jeszcze niedawno Arkadiusz Godlewski nie wprowadził pod obrady wniosku Ruchu Palikota w sprawie dofinansowania in vitro. Obradom pilnie przysłuchiwał się były lider śląskiego SLD Zbyszek Zaborowski. Niewykluczone, że mamy przygotowania do zmiany koalicjanta w Sejmiku Śląskim. RAŚ jest coraz bardziej kłopotliwy a po zmianie obecnego dyrektora Muzeum Śląskiego RAŚ nie będzie miał wyboru innego niż zerwanie. Ciekawe, że w tym miejscu komisja wyborcza była już całe lata i nigdy nikomu to nie przeszkadzało – nawet SLD.
W głosowaniu wniosek radnego Szczerbowskiego został odrzucony stosunkiem 9 za i 13 przeciw. Media skupiły się na aspekcie ewentowym – w jednym z tych obwodów głosuje Prezydent Katowic Piotr Uszok.
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale