112 obserwujących
1709 notek
1230k odsłon
  574   0

Świt hipokryzji czyli miłe złego początki

Oficjalnym powodem akcji militarnej Zachodu w Libii jest ochrona nieuzbrojonej ludności cywilnej przed mordowaniem jej przez Kadafiego.

Cała akcja jawi się jako jedna wielka hipokryzja, albo powiedzmy dobitniej jest oparta na kłamliwych przesłankach i uzasadnieniach i nieprawdziwie lub nie pełnie podawanych celach i intencjach, niektóre przykłady podałem tutaj.

Na stronach Combating Terrorism Center at West Point można sobie przejrzeć raport sprzed 3 lat, ilustrujący pochodzenie bojowników Al-Kaidy. Bardzo ciekawe, że największa ich ilość w stosunku do ludności kraju pochodzenia pochodzi z .... tak - Libii! A skąd konkretnie ? Ach ... no nie... z położonego we wschodniej części kraju Darnah i tak tak... osławione Bhengazi.

Stąd tezy Kadafiego o udziale Ak-Kaidy w powstaniu przeciw niemu przestają być wyssanymi z palca a zyskują na prawdopodobieństwie. Wschodnia Libia to matecznik Al-Kaidy, którą zwalczał Kadafi.

Jeśli u podstaw całej tej akcji mieści się hipokryzja lub wręcz kłamstwo, to czy to nas nie dotknie? Czy można sobie bezkarnie przysyłać rakiety zamiast obserwatorów, przeinaczać i manipulować, przekraczać, rzeki dzielące piekło i niebo? Czy można trochę poszachraić ?

Pewnie można. Oby kiedyś, wielkie machiny tego świata nie posłużyły się taką hipokryzją i obłudą w stosunku do tych, którym teraz wygodnie, i wydaje im się, że za nic się nie odpowiada gdy siła jest po naszej stronie. Chyba do czasu. Po naszej...

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale