0 obserwujących
1 notka
410 odsłon
388 odsłon

Ocieplenie klimatu.

Wykop Skomentuj15

Cały postępowy świat żyje obecnie problemem ocieplenia klimatu a w szczególności wpływu ludzkości na ocieplenie. Dla oszołomów ekologicznych szczególnym celem ataku jest CO2 stąd nawet tak szokujące pomysły aby nie rodzić dzieci a nawet jak się urodzą to aby je zjadać. Wszyscy oni traktują CO2 jak zanieczyszczenie a wystarczy poczytać literaturę naukową, że ten gaz jest nam niezbędny do życia. Cała fotosynteza to przemiany CO2 w budulec roślin. Im więcej CO2 tym bujniej rosną rośliny. Oczywiście do pewnego poziomu do którego mamy jeszcze daleko. Nie będę się rozpisywał na temat wpływy na klimat CO2 bo w zależności jaką ideologią kieruje się naukowiec ten wpływ jest oceniany na kilka do kilkudziesięciu procent.  i tu pojawia się pytanie czy człowiek tak bardzo wpływa na klimat? Wystarczy poczytać historię aby stwierdzić, że dzisiejsze szaleństwo ekologiczne jest albo irracjonalne albo ma na celu likwidację dużej populacji ludzkości.

W IX i X wieku na Grenlandii pokrywa lodowa była dużo mniejsza niż obecnie. Pól roku temu przeczytałem, że z pod lodu na wschodnim, zimniejszym, wybrzeżu Grenlandii wyłoniły się domostwa osady Wikingów a na zachodnim wybrzeżu rosły drzewa i uprawiano rolę. Przypomnę również, że to klimat cieplejszy niż dziś spowodował, że powstało państwo polskie, czy ruskie.

Tysiąc lat wcześniej Rzymianie podbili Brytanię. Legioniści bili się w przepisowym rynsztunku tj. między innymi w sandałach zakładanych na gołe stopy. Ok 200 lat później klimat tak zaczynał się oziębiać, że legioniści w Brytanii zaczęli stosować onuce. A 200 lat później zaczął zamarzać Dunaj przy swoim ujściu. 

Ogólne pogorszenie klimatu spowodowało wojny. Wojny o przetrwanie. Brak możliwości przeżycia na stepach Eurazji wymusił na mieszkańcach stepu poszukiwanie miejsca gdzie mogliby przeżyć. Przynieśli wojny na całą Europę i dużą część Azji.

Powolne ocieplenie klimatu skutkowało wieloma pozytywnymi aspektami: odrodzenie karolińskie czy powstawanie państw na terenie Europy centralnej, wschodniej i północnej.

Kolejne oziębienie klimatu wystąpiło w XVII i XVIII wieku efektem kolejnego braku żywności (niskie plony w zimnym klimacie) były kolejne wojny:  30letnia, Potop w Polsce, czy wojna północna. Szczególnie aktywna w tych konfliktach była Szwecja gdzie oziębienie klimatu (np. zamarzał Bałtyk) spowodowało taki głód, że aby przeżyć Szwedzi walczyli w połowie Europy.

To tylko kilka przykładów a jest ich całe mnóstwo, że ocieplenie klimatu jest pozytywne dla ludzkości a oziębienie bardzo negatywne.

I kolejna informacja dla nieznających historii. Rytm zmian klimaty zamyka się w cyklu tysiąca lat i teraz jesteś gdzieś w środku tego naturalnego ocieplenia. 

Walka z "ociepleniem klimatu" ma na celu tylko wyłącznie zwielokrotnienie zysków wielkich karteli. A walka z CO2 skutkująca na przykład wzrostem cen energii elektrycznej to jest zwykłe Paserstwo.

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości