Blog
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke Starsza pani po 50-tce ;)
11 obserwujących 343 notki 307481 odsłon
zeszyt-w-kratke, 27 maja 2017 r.

Czego się boisz Beato czyli "List do Beaty" cz.2

1393 53 0 A A A

Mocna w gębie jesteś tylko w Warszawie.

Kogo się tak naprawdę boisz Beato?

Przecież nie boisz się aż tak bardzo uchodźców.

Boisz tego, że gdy uchodźcy przybędą do Polski, Twój Rząd może stracić błyskawicznie władzę, targany zamachami organizowanymi przez naszych ziomali. I albo Twój Rząd będzie jadł z ręki tych, którzy pozwolili PiS wygrać ostatnie wybory, albo ustawione zamachy będą wpisane na konto Twojego Rządu.

Nie byłoby tych teatralnych gestów w Sejmie, kiwania głową jak koń à la Prezydent Duda i łamiącego się głosu, gdybyś była pewna, że Polska, to naprawdę bezpieczny kraj, a Twoje służby pilnujące bezpieczeństwa są tak sprawne jak byś chciała. 

Myślisz, że zarysowany powyżej scenariusz zamachów jest niemożliwy?

To popatrz jakie konsekwencje wyciągnięto wobec organizatorów koncertu w Menczesterze. Poszukaj na necie informacji co słychać u Abdeslama, który zorganizował ataki w Paryżu i namieszał w Brukseli. Charlie Hebdo i Nicei nie wspominam nawet, a temat Berlina wróci jeszcze jak bumerang.

Terroryzm to polityka Droga Beato, a nie spontaniczne wysadzanie się w powietrze. Europa wie co to jest terroryzm, zna jego siłę, policzyła dokładnie ofiary, zanim Tobie Beato wpadł do głowy pomysł, by zostać politykiem. Europa oglądała mordowanych polityków, urzędników, oglądała wylatujące w powietrze pociągi i dworce kolejowe, w czasach, gdy dzisiejsi uchodźcy żyli w dobrobycie w swoich ojczyznach i robili plany na przyszłość.

Tak jak Polacy dzisiaj.

I Europa wie, jak dzisiaj postępować w obliczu terroryzmu, a nie Ty Beato, która jesteś bez żadnych doświadczeń i wspomnień z nim związanych.

Terroryzm to biznes i pilnuj Beato, by ten biznes nie przeniósł się do Polski, bo Car tylko czeka na okazję. A jak wiesz, wojny na wschodnich rubieżach Europy nie absorbują mediów tak bardzo, jak mina Trumpa na spotkaniu z Papieżem czy tęczowe śluby w Azji. I nie krzycz do mikrofonu, że masz w nosie poprawność polityczną (czy Ty w ogóle rozumiesz sens tych słów?), bo człowieka nieobytego z kulturalnym zachowaniem, zawsze można wyprosić z salonu.

I co wtedy?


Bez pozdrowień, Gosia.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @yarc "Pomysł, że zmienił nazwiska ze strachu przed przymusowym wyjazdem, albo "łomotem" jest...
  • Tonicku, w PL nie ma lewicy i jak przyznałeś jest tylko lewactwo. Zaś zadania lewicy przejął...
  • @Augustmocny Ci, którzy dali się ponieść madzinej sensacji, powinni poprosić ją o...

Tematy w dziale Polityka