na zdjęciu: Odwołana członkini Zarządu PZU i była przewodnicząca Rady Nadzorczej TUW PZUW Małgorzata Sadurska. fot. PAP/Jan Dzban
na zdjęciu: Odwołana członkini Zarządu PZU i była przewodnicząca Rady Nadzorczej TUW PZUW Małgorzata Sadurska. fot. PAP/Jan Dzban

"Milionerka z PiS" odwołana z zarządu PZU. Zwolnili ją też z pracy, do której nie chodziła

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Małgorzata Sadurska została odwołana z zarządu PZU. Utrata intratnego stanowiska w spółce skarbu państwa to jednak nie koniec. Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości została zwolniona z Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. Umowa Sadurskiej została rozwiązana po 20 latach...bezpłatnego urlopu.

Małgorzata Sadurska odwołana z zarządu PZU. "Milionerka z PiS" Straciła też pracę w urzędzie

Od miesiąca trwają przetasowania w PZU. Zmianie uległ skład rady nadzorczej oraz zarządu wraz z prezesem. Wśród osób odwołanych ze spółki była też Małgorzata Sadurska, która w przeszłości była posłanką Prawa i Sprawiedliwości, a także pełniła funkcję szefowej Kancelarii Prezydenta RP.

Okazuje się, że niedługo później Sadurska wysłała pismo do dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie, w którym była zatrudniona od ponad 20 lat. Z ustaleń Onetu wynika, że była posłanka PiS zadeklarowała chęć i gotowość do powrotu do pracy w instytucji, ale od 2002 roku nie wykonywała swoich obowiązków, przebywając na bezpłatnym urlopie, co było podyktowane objęciem mandatu posła i pełnieniem innych funkcji publicznych.


Polityk zawnioskowała również o kolejne przedłużenie przerwy w wykonywaniu obowiązków służbowych. Portal ustalił w rozmowie z dr Michałem Wójcikiem z lublińskiego urzędu, że instytucja zgodziła się na bezpłatny urlop do 6 marca br. i przekazała w odpowiedzi, że tego dnia jej umowa o pracę zostanie rozwiązana. 

Małgorzata Sadurska pożegnała się też z Pekao

Małgorzata Sadurska nie zasiada też już w radzie nadzorczej Banku Pekao, gdzie w zeszłym tygodniu powołano jej nowych członków. W przypadku tej spółki skarbu państwa nie doszło jednak do odwołania, ponieważ kadencja ówczesnych członków kończyła się wraz z zatwierdzeniem sprawozdania finansowego. 


Milionerka z PiS

Warto jednak zaznaczyć, że na biedną nie trafiło. Była już kierowniczka działu prawnego w lublińskim urzędzie była nazywana w mediach "milionerką z PiS". Z danych, do których dotarł Onet wynika, że w 2023 roku wynagrodzenie Sadurskiej z tytułu zasiadania w zarządzie PZU było wyższe niż pensja jej ówczesnej przełożonej i wyniosło 2,5 mln zł. Ze sprawozdań finansowych wynika, że łącznie przez sześć zainkasowała w spółce 11,8 mln zł.

na zdjęciu: Odwołana członkini Zarządu PZU i była przewodnicząca Rady Nadzorczej TUW PZUW Małgorzata Sadurska. fot. PAP/Jan Dzban

SW

Czytaj dalej: 

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka