45 obserwujących
4892 notki
1754k odsłony
134 odsłony

Polityczne inicjatywy szybkiego reagowania

Wykop Skomentuj3

Okazuje się, że wskutek zmian technologicznych i społecznych tradycyjne struktury polityczne nastawione na walkę o władzę poprzez wybory stają się niewystarczające. Rozmaite organizacje i instytucje sięgają po nieformalne środki i omijają struktury polityczne by realizować nie tylko swoje cele statutowe lecz także cele ideologiczne.

Mamy mnóstwo przykładów pokazujących, że organizacje takie jak Facebook, Twitter czy Google blokują i dyskryminują środowiska o charakterze konserwatywnym i kierują się w swojej działalnośći ideologią lewacką. Ociężałe struktury partyjne tradycyjnych partii nie są przygotowane do konfrontacji z tego typu działaniami. Trzeba z taklim przeciwnikiem walczyć aktywnie i propagandowo na rozmaitych polach.

Widać więc wyraźnie, że pojawiła się przestrzeń dla ruchów politycznych nastawionych zadaniowo a niekoniecznie interesujących się walką o władzę. Istnieje możliwość stworzenia platformy politycznej o innym charakterze, o charakterze cywilizacyjnym, nastawionej na walkę o ochronę cywilizacji zachodniej i walkę ze środowiskami zagrażającymi naszej cywil,izacji. Taka platforma polityczna działająca elastycznie dostarczałaby parasola dla wąsko sprofilowanych organizacji takich jak ruchy prolife, stowarzyszenia rekonstrukcyjne, grupy strzeleckie czy inne inicjatwy obywatelskie, wspierając i integrując działalność takich grup, które mają przecież wyspecjalizowaną wiedzę o różnych specyficznych obszarach życia społecznego niedostępnych dla tradycyjnych partii. Taka struktura zapewniałaby szybki obieg informacji i szybkie podejmowanie inicjatyw przez zainteresowane organizacje mogące liczyć na wsparcie pozostałych.

Jak kiedyś powiedział Kuroń, nie palcie komitetów, zakładajcie własne. Jest to hasło wiecznie aktualne.


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale