54 obserwujących
5304 notki
1889k odsłon
  318   0

Zidiocenie w dyskusji na temat homoseksualizmu

Czas płynie, ale poziom zidiocenia w kwestii homoseksualizmu nie maleje. I są to idiotyzmy wielopiętrowe, których cechą charakterystyczną jest zabawa w słówka, koncentrująca się na znaczeniach niektórych terminów, z zupełnym  pomijaniem faktów, faktów przede wszystkim biologicznych. Na jednym krańcu osi mamy biologię, na drugim rozmaite fantasmagirie i narracje nie mające żadnego styku z rzeczywistością biologiczną.

Nie chcę zajmować się tu samym homoseksualizmem, lecz całym wachlarzem zaburzeń seksualnych. Normy biologiczne wyznacza ewolucja, która generuje cechy przystosowawcze. Generowanie to polega na powstawaniu mutacji, z ktorych jedne okazują się korzystne, inne - szkodliwe. Tak powstają rozmaite mechanizmy biologiczne, w tym mechanizmy związane z płciowością. A normalne jest to co jest zgodne z normą biologiczną, a nie z jakąś wydumaną narracją.

A mechanizmy, jak to mechanizmy, są podatne na mutacje czyli na awarie. i to dotyczy także seksualności. Mamy w populacji szereg rozmaitych szkodliwych mutacji powodujących awarie niektórych podsystemów biologicznych. Jest jeszcze jedna hipoteza wyjaśniająca utrzymywania się homoseksualizmu mimo jego szkodliwości. Otóż skłonności homoseksualne mogą być przekazywane w rodzinie bo dają korzyść innym członkom rodziny zmniejszając presję na rodzinne zasoby, bo osoba homosekualna nie posiada własnych dzieci i nie uszczupla zasobów, które zwiększają szanse innych dzieci, które, w tym przypadku kobiety, mogą dalej przekazywać tę skłonność genetyczną. Są przecież dwa mechanizmy ewolucyjnego doboru: płciowy, jednostkowy i grupowy.

Moim zdaniem wystarcza jednak teza o awarii mechanizmów kształtowania  płci, bo przecież warunki bytowania znacznie się poprawiły, a liczba zaburzeń seksualnych, mimo to, nie maleje. Być może zwiększa się liczba czynników cywilizacyjnych oddziałujących szkodliwie na nasze środowisko i ingerujących w mechanizmy naszej biologii - np środki hormonalne w wodzie pitnej czy stosowanie leków.

Ograniczam się tu do fundamentalnych czynnikow biologicznych, choć mozna tu wziąć pod uwagę także inne czynniki, np etyczne czy, szczególnie spektakularne w tym zakresie - czynniki estetyczne.

Lubię to! Skomentuj52 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale