147 obserwujących
7456 notek
19547k odsłon
1897 odsłon

To Jaśkowiak jest tajemniczym rywalem Kidawy-Błońskiej w prawyborach prezydenckich

Jacek Jaśkowiak wystartuje w prawyborach KO. Fot. Facebook/Jacek Jaśkowiak
Jacek Jaśkowiak wystartuje w prawyborach KO. Fot. Facebook/Jacek Jaśkowiak
Wykop Skomentuj143

Jacek Jaśkowiak zgłosił swoją kandydaturę w prawyborach Koalicji Obywatelskiej. W grudniu Zarząd Krajowy PO podejmie decyzję, kto wystartuje w wyborach prezydenckich. 

- Polska potrzebuje silnej prezydentury, która zatrzyma łamanie praworządności, wydobędzie kraj z chaosu, partyjniactwa i przywróci wszystkim obywatelom poczucie wspólnoty. Chcę podjąć się tego wyzwania. Dlatego zgłosiłem swoją kandydaturę w prawyborach Koalicji Obywatelskiej - oświadczył prezydent Poznania. 

W nocy z wtorku na środę minął termin zgłaszania kandydatów Koalicji Obywatelskiej do batalii w prawyborach. Jeszcze w środę rano wydawało się, że konkurs się nie odbędzie i Małgorzata Kidawa-Błońska zostanie oficjalną rywalką Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Okazało się jednak, że do zarządu PO wpłynęła tajemnicza koperta z nazwiskiem polityka, który zdecydował się na udział w rozgrywce partyjnej. Konkurent Kidawy-Błońskiej musiał uzyskać 30 podpisów członków Rady Krajowej partii. 

Informacja zaskoczyła samych polityków opozycji, przebywających w Zagrzebiu. - Wydaje mi się, że jeśli ktoś poważnie traktuje prawybory, to powinien to ogłosić, a nie składać kopertę - komentowała Małgorzata Kidawa-Błońska. Następnie Bartosz Arłukowicz i Tomasz Siemoniak zaprzeczali, by brali udział w zamieszaniu z kopertą. Tłumaczyli, że nie zgłosili swojego startu w prawyborach. Jak podała Interia, w PO aż huczało od plotek, że tajemniczy kandydat jest tylko blefem Grzegorza Schetyny, który chciałby błyskawicznego zjazdu krajowego partii i rozpoczęcia kampanii wyborczej. 

Prezydent Poznania wysunął jednak swoją kandydaturę i stanie do rywalizacji z Kidawą-Błońską. 

Jacek Jaśkowiak to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2013 roku jest działaczem Platformy Obywatelskiej. Od 2014 roku rządzi Poznaniem - w pierwszej kadencji z poparciem PO oraz Koalicji Obywatelskiej po wyborach samorządowych w 2018 r. Jaśkowiak utożsamiany jest z liberalno-lewicowym nurtem polskiej polityki. Jako prezydent miasta objął honorowym patronatem imprezę środowisk LGBT oraz Marsz Równości. 

GW

Wykop Skomentuj143
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka