148 obserwujących
7431 notek
19448k odsłon
1879 odsłon

PLL LOT otworzą nowe połączenie do USA. Od czerwca 2020 roku polecimy do Waszyngtonu

PLL LOT otworzą nowe połączenia do Stanów Zjednoczonych.
PLL LOT otworzą nowe połączenia do Stanów Zjednoczonych.
Wykop Skomentuj39

LOT umożliwi turystom bezpośredni lot z Warszawy do San Francisco od 5 sierpnia 2020 roku. Jeszcze wcześniej obsłuży pasażerów, udających się do Waszyngtonu. To będzie druga nowa trasa do Stanów Zjednoczonych, odkąd zniesiono wizy. 

- Nowe połączenia do USA są trzonem naszej strategii. Ogłaszając teraz loty do Waszyngtonu, nie mówimy ostatniego słowa - zakomunikował Rafał Milczarski, prezes PLL LOT. Trasa z Lotniska Chopina do Waszyngtonu zostanie oficjalnie otwarta 2 czerwca 2020 roku. W niebo wzbije się Boeing 787 Dreamliner. Lot do stolicy Stanów Zjednoczonych ma potrwać około 9 godzin, a załoga samolotu pokona 7 tys. kilometrów. 

- Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu od dawna było na naszej "krótkiej liście". Podczas dokładnych analiz biznesowych zwróciliśmy uwagę nie tylko na sam fakt połączenia stolic Polski i USA, ale także rokrocznie rosnący potencjał turystyczny i biznesowy tego połączenia. Ponadto dotychczas Europa Środkowa i Wschodnia nie miały tak dogodnego połączenia do Waszyngtonu - argumentuje prezes PLL LOT. 

LOT obsługuje podróżnych na trasach do lotnisk w Chicago, Nowego Jorku, Los Angeles oraz Miami. 5 sierpnia turyści polecą do San Francisco. Bilet za podróż nowym połączeniem LOT kosztuje od 3089 złotych. Loty na trasie Warszawa - San Francisco będą dostępne w poniedziałki i piątki oraz w środy i soboty. Dreamliner z San Francisco do polskiej stolicy ma kursować w poniedziałki, środy, piątki i soboty. 

Do Waszyngtonu można polecieć bezpośrednio z Lotniska Chopina we wtorki, piątki i niedziele od czerwca przyszłego roku. Ze stolicy USA do Warszawy samoloty wystartują po godzinie 22. Łącznie trzy razy w tygodniu podróżni będą mieli możliwość lotu na nowej trasie. 

Od 11 listopada nie trzeba zabiegać o wizę w przypadku wizyt turystycznych i biznesowych w Stanach Zjednoczonych, jeśli nie trwają one dłużej niż 90 dni. Wystarczy zarejestrować się przez Internet w systemie ESTA i uzyskać niezbędną autoryzację. Z danych Lotniska Chopina wynika, że największy ruch z Warszawy do miast w USA, nieobsługiwanych przez LOT, odnotowano w przypadku Atlanty, Bostonu, Dallas, Detroit, Las Vegas, Orlando, San Francisco, Seattle, Tampy i Waszyngtonu. 

Do USA bez wizy. Najważniejsze pytania i odpowiedzi

W 2020 roku PLL LOT otworzą zatem trasy do San Francisco i Waszyngtonu, a z Krakowa polecimy z polskim przewoźnikiem do Nowego Jorku. 

GW

Wykop Skomentuj39
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka