153 obserwujących
7958 notek
20978k odsłon
3007 odsłon

Donald Tusk spotkał się z Kidawą-Błońską; zameldował „pełną gotowość bojową”

Donald Tusk i Małgorzata Kidawa-Błońska. Fot. Twitter/Donald Tusk
Donald Tusk i Małgorzata Kidawa-Błońska. Fot. Twitter/Donald Tusk
Wykop Skomentuj267

Szef Europejskiej Partii Ludowej i b. premier Donald Tusk spotkał się z kandydatką PO na prezydenta Małgorzatą Kidawą-Błońską. „Właśnie zameldowałem pani marszałek pełną gotowość bojową” - napisał Tusk w niedzielę na Twitterze. 

Polityk zamieścił też na Twitterze zdjęcie z tego spotkania. 


Ten wpis skomentował, również na Twitterze, szef kampanii kandydatki PO na prezydenta, Bartosz Arłukowicz. „I to jest naprawdę dobre info! Wszystkie ręce na pokład!” - napisał. 

Małgorzata Kidawa-Błońska
Wicemarszałek Sejmu, kandydatka KO na urząd prezydenta RP Małgorzata Kidawa-Błońska zbiera podpisy popracia na Placu na Rozdrożu w Warszawie. Fot. PAP/Marcin Obara

W piątek przewodniczący PO Borys Budka poinformował, że Donald Tusk zaangażuje się w kampanię prezydencką Małgorzaty Kidawy-Błońskiej; powiedział, że Tusk spotka się z nią w tej sprawie i być może będzie też na konwencji wyborczej PO w Warszawie w ostatnim dniu lutego. 

Budka, pytany w TVN24, czy Tusk zaangażuje się w kampanię wyborczą Kidawy-Błońskiej, odpowiedział: „Tak. Obiecał, że wszędzie tam, gdzie będzie potrzebny, zaangażuje się. Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, jest członkiem Platformy Obywatelskiej”. Dopytywany, czy Tusk jest potrzebny, Budka ocenił, że „w określonej formule jest potrzebny”. 

W odpowiedzi na pytanie, czy nie obawia się, że paradoksalnie Tusk wcale nie będzie pomocą dla Kidawy-Błońskiej, gdyż sam przyznawał, że ma „negatywny elektorat, że jest w tym kraju niewybieralny”, Budka zaznaczył, że Tusk jest „jednym z najważniejszych europejskich polityków” i przez ostatnie pięć lat „miał bardzo dobre relacje z głowami największych światowych mocarstw”.

KW

Wykop Skomentuj267
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka