147 obserwujących
7441 notek
19488k odsłon
2439 odsłon

Donald Tusk ostro o Andrzeju Dudzie. Politycy PiS: Gdyby miał odwagę, sam by startował

Donald Tusk: Wydaje się, że prezydent Andrzej Duda nie ma tyle odwagi i charakteru, by zawetować nowelizację ustawy o rekompensatach dla TVP i PR. Fot. PAP/Artur Reszko
Donald Tusk: Wydaje się, że prezydent Andrzej Duda nie ma tyle odwagi i charakteru, by zawetować nowelizację ustawy o rekompensatach dla TVP i PR. Fot. PAP/Artur Reszko
Wykop Skomentuj262

Gdyby Donaldowi Tuskowi nie brakowało odwagi i charakteru, to wystartowałby w wyborach prezydenckich, a nie zasłaniałby się Małgorzatą Kidawą-Błońską - powiedział we wtorek zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. 

B. premier Donald Tusk pytany w poniedziałek, czy prezydent Andrzej Duda powinien zawetować nowelizację ustawy o dofinansowaniu TVP i Polskiego Radia, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla publicznej telewizji i radia, powiedział: „Wydaje się, że prezydent Andrzej Duda nie ma tyle odwagi i charakteru, by zawetować nowelizację ustawy o rekompensatach dla TVP i PR, nie widzę powodu, dla którego miałby teraz stać się mężczyzną”. 

Paweł Mucha pytany w TVN24, czy prezydent Duda „nie miałby ochoty udowodnić Tuskowi swoim wetem do ustawy o dwóch miliardach dla publicznych mediów, że nie brakuje mu odwagi, charakteru i męskości”, odparł, że nie wie „jak komentować słowa przewodniczącego Donalda Tuska”. – Złośliwy powiedziałby tak, że gdyby odwagi i charakteru nie brakowało Donaldowi Tuskowi, to wystartowałby w wyborach prezydenckich, a nie zasłaniałby się panią marszałek Małgorzatą Kidawą-Błońską – dodał. 

– Dzisiaj widzimy, że Donald Tusk przebiera nogami, żeby popierać Małgorzata Kidawę-Błońską, natomiast sztabowcy Kidawy-Błońskiej z wyraźnym dystansem - mając świadomość całego negatywnego bagażu związanego z osobą Donalda Tuska, wtedy, kiedy był premierem, wtedy kiedy był przewodniczącym Rady Europejskiej - mówią „no my tego chcemy, ale może niech nie za bardzo Donald Tusk się pojawia w tej kampanii” - stwierdził Paweł Mucha. 

Donald Tusk
Zdaniem polityków PiS Donald Tusk ma za duży negatywny elektorat by startować w prezydenckich wyborach. Fot. PAP/Artur Reszko

Dopytywany, czy według niego będzie „podpis, czy weto” prezydenta, Mucha zaznaczył, że to są kompetencje prezydenta i „jakby nie tupał Donald Tusk, z całą sympatią i szacunkiem dla pana przewodniczącego, który się wypowiada niepoważnie, to są bardziej takie happeningi, niż wystąpienia polityczne, to prezydent ma konstytucyjny termin, i my nigdy nie uprzedzamy decyzji prezydenta”. 

Prezydencki minister dodał, że nikogo nie zaskoczy mówiąc, że „ta sprawa jest dzisiaj przedmiotem szczegółowej analizy pana prezydenta”. Pytany, czy była o tym mowa podczas poniedziałkowego, wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS w Jachrance z udziałem: prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego oraz lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego, Mucha zapewnił, że „nie było żadnych tego rodzaju rozmów”. 

KW

Wykop Skomentuj262
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka