147 obserwujących
7418 notek
19405k odsłon
1214 odsłon

Owsiak podsumował 28. finał WOŚP - znów padł rekord zbiórki

Prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak podczas konferencji prasowej, fot. PAP/Leszek Szymański
Prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak podczas konferencji prasowej, fot. PAP/Leszek Szymański
Wykop Skomentuj126

Dokładnie 186 133 610 zł i 66 gr zebrano podczas tegorocznego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformował szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. To kolejny rekord zbiórki - w 2019 roku zebrano 175 938 717 zł i 56 gr.

Ostateczny wynik 28. finału WOŚP, który odbył się 12 stycznia, ogłoszono podczas konferencji w siedzibie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

Rekordem zakończyły się Aukcje Allegro dla WOŚP, dzięki którym udało się zebrać 14,8 mln zł.

- Tego nie da się wymazać. To jest ogromna suma. Suma, za którą teraz będziemy mogli kupić sprzęt medyczny, nad którym już się zastanawiamy. Nasi eksperci już rozmawiają ze szpitalami, z lekarzami na ten temat - powiedział Owsiak. Podkreślił również, że Polacy udowodnili, że potrafią robić rzeczy ważne i podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce.

"Ta suma to niecałe 10% z 2 miliardów przeznaczonych na telewizję państwową. Jak dużo moglibyśmy zdziałać w ochronie zdrowia Polaków gdybyśmy dysponowali taką sumą pieniędzy!" - napisał szef WOŚP na Facebooku.

Poprosił też każdego, kto nie zgadza się z przekazaniem 2 mld zł na media narodowe, o polubienie jego posta na Facebooku. Chce zebrać milion polubień. W 10 minut zebrał ich 50 tysięcy.


Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Hasłem tegorocznego finału było "Wiatr w żagle". Rozdano ponad 35 mln serduszek.

W 28. Finał WOŚP włączyło się około 1750 sztabów, w tym ponad 100 działających poza granicami Polski. - Graliśmy w niesamowitych miejscach: Australia, Austria, Belgia, Chorwacja, Cypr, Dania, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Indonezja, Irlandia, Japonia, Kanada, Luksemburg, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Rosja, Singapur, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Tajlandia, Chiny, Tanzania, Węgry, Wielka Brytania. Byliśmy wszędzie gdzie Polacy są - powiedział Owsiak i dodał, że to pokazuje, jaką moc ma Orkiestra.

W trakcie ogłoszenia wyniku 28. Finału WOŚP została zaprezentowana karetka neonatologiczna - dar dla Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje" w Szczecinie.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy informowała wcześniej, że niedzielne ogłoszenie wyniku 28. Finału WOŚP nie odbędzie się w Szczecinie, jednak ze względu na to, że w mieście tym potwierdzono przypadki koronawirusa, zmieniono miejsce konferencji.

ja

Wykop Skomentuj126
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo