164 obserwujących
8947 notek
23670k odsłon
3242 odsłony

Kidawa-Błońska wzywa do bojkotu wyborów prezydenckich

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Fot. PAP/Leszek Szymański
Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Fot. PAP/Leszek Szymański
Wykop Skomentuj280

Wybory prezydenckie 10 maja 2020 roku nie powinny się odbyć, ale jeśli się odbędą, apeluję do wszystkich, wyborców, aby w nich nie uczestniczyli - podkreśliła w liście otwartym kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. 

W liście, który został opublikowany w sobotę na Facebooku Kidawa-Błońska zwraca się do „wszystkich kandydatów na urząd Prezydenta RP”. 

„Jako naród, jako wspólnota stanęliśmy przed niebezpieczeństwem, które nie ma precedensu w naszej najnowszej historii. Zagrożone jest życie, zdrowie oraz byt Polek i Polaków. Nie ma dziś w Polsce innego zadania niż walka z epidemią i jej skutkami” - podkreśliła wicemarszałek Sejmu. 


„W tej sytuacji organizowanie wyborów prezydenckich byłoby działaniem wręcz zbrodniczym. Nie wolno narażać życia ludzkiego – z tą zasadą powinien zgodzić się każdy” - dodała. Dlatego, jak oświadczyła, „wybory 10 maja 2020 roku nie mogą się odbyć!”.

koronawirus, Sopot, dezynfekcja
Koronawirus w Polsce. Pracownik specjalistycznej firmy podczas dezynfekcji w Sopocie. Fot. PAP/Adam Warżawa

„Jeśli jednak rządzący będą trwać w tym uporze, to muszą wiedzieć, że ponoszą pełną odpowiedzialność za straszliwe skutki dla życia i zdrowia obywateli” - napisała kandydatka KO. „W takiej sytuacji apeluję do wszystkich, wyborców, aby nie uczestniczyli w wyborach 10 maja 2020 roku. Jeśli nie można inaczej niech odpowiedzią na nieodpowiedzialność władzy będzie powszechny bojkot” - podkreśliła Kidawa-Błońska.

Jej zdaniem „wybory powinny się odbyć wtedy, kiedy będzie to możliwe i bezpieczne dla ludzi”.

„Jednocześnie wzywam pozostałych kandydatów, aby zrobili to co ja. Czas na jasną deklarację. Dziś wszyscy zdajemy test na odpowiedzialność i przyzwoitość. Jeśli zachowamy jedność, pokonamy wszelkie przeciwieństwa” - napisała Kidawa Błońska.

KW

Wykop Skomentuj280
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka