156 obserwujących
8407 notek
22104k odsłony
3206 odsłon

Koronawirus w Polsce - raport dnia. Przybywa zakażeń i ofiar śmiertelnych

W związku z pandemią koronawirusa trzeba zachowywać odstęp między sobą. fot. PAP
W związku z pandemią koronawirusa trzeba zachowywać odstęp między sobą. fot. PAP
Wykop Skomentuj146

Koronawirus w Polsce. W niedzielę 224 nowe przypadki i cztery ofiary śmiertelne. 

Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia - podał Główny Inspektorat Sanitarny. "Nie lekceważ zagrożenia" - apeluje GIS, przestrzegając przed narażaniem zdrowia i życia.

Bilans chorych na koronawirusa

Mamy 91 nowych potwierdzonych testami przypadków koronawirusa; kolejne dwie osoby zmarły – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w wieczornym komunikacie. Oznacza to, że w niedzielę przybyło 224 zakażonych. Łącznie do tej pory zakażenie koronawirusem wykryto w Polsce u 1862 osób, zmarły 22 osoby. W tym cztery w niedzielę.

Przybywa zakażeń. Kolejne ofiary

54 nowe przypadki zakazeń kornawirusem rozpoznano w Polsce między komunikatem ministerstwia zdrowia o 9, a popołudniową informacją o 14.00. Przypadki te dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego ( w tym pięć osób to personel bydgoskiego Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela. Wstrzymano tam przyjęcia do kliniki neurochirurgii), 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego. Oznacza to, że w tej chwili mamy oficjalnie 133 zakażone osoby.

Ministerstwo poinformowało również o śmierci kolejnej osoby z powodu koronawirusa. W szpitalu w Raciborzu (woj. śląskie) zmarł 82-letni mężczyzna. Był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. To 20 ofiara pandemii w Polsce.

Trzaskowski: koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie

Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie - poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. "Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia. Apeluję o natychmiastowe działania – sytuacja staje się dramatyczna" - dodał.

"Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie. Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia! Bez testów musimy dziś wysłać kilkanaście pielęgniarek i kilkunastu lekarzy na kwarantannę. Apeluję o natychmiastowe działania – sytuacja staje się dramatyczna!" - napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze i Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Szpitale wstrzymują przyjęcia

Szpital im. Żeromskiego w Krakowie wstrzymuje przyjmowanie porodów - poinformowano w niedzielę na stronie placówki. Obecnie trzy oddziały - położnictwa, chorób wewnętrznych i neurologii - objęte są kwarantanną.

"W trosce o bezpieczeństwo wszystkich naszych przyszłych ciężarnych pacjentek z przykrością musimy poinformować, że decyzją sanepidu wstrzymujemy porody w naszym szpitalu do odwołania" - czytamy na stronie internetowej. "Sytuacja, z którą boryka się teraz każdy szpital, jest bardzo dynamiczna, ale staramy się robić, co w naszej mocy i służyć pomocą" - dodano.

Jak podkreślono, oddział ginekologiczno-położniczy być może wznowi przyjęcia pod koniec przyszłego tygodnia. Pacjentki, które mają jakiekolwiek pytania, mają z kolei możliwość porozmawiania z pełnomocnikiem ds. pacjentów, dyżurującym pod nr 603 982 268.

Obecnie trzy oddziały szpitalne - ginekologiczno-położniczy, chorób wewnętrznych i neurologii - są zamknięte z powodu kontaktu personelu i pacjentów z osobą zakażoną koronawirusem

Potwierdzono pięć nowych zakażeń koronawirusem wśród personelu medycznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Łącznie w szpitalu zakażonych jest już 46 osób. DCChP wstrzymuje przyjęcia pacjentów.

KJ

Wykop Skomentuj146
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości