149 obserwujących
7780 notek
20488k odsłon
3744 odsłony

Morawiecki apeluje o zmianę nawyków Polaków. Zobacz spot rządowej kampanii

Filmik Kancelarii Premiera w kampanii społecznej.
Filmik Kancelarii Premiera w kampanii społecznej.
Wykop Skomentuj183

Pozostanie w domu, zakupy online, częste mycie rąk, zasłanianie twarzy podczas kichania - to niektóre sposoby na uniknięcie rozprzestrzenienia się koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w mediach społecznych spot, w którym nacisk kładzie się na zmianę przyzwyczajeń Polaków. 

- Pandemia COVID-19 wymaga od nas wszystkich zmiany nawyków życiowych. W tej sytuacji ważne jest nie tylko przestrzeganie procedur sanitarnych, ale również przypominanie sobie nawzajem o zmianie reguł postępowania, choćby w zakresie higieny. To po prostu dbanie o naszych najbliższych - napisał szef rządu. 

- Dlatego Kancelaria Premiera, Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie uruchomiły kampanię „Profilaktyka zachowań w walce z chorobami wirusowymi” - dodał Morawiecki. Krótki spot promuje odpowiednie nawyki, pomocne przy zwalczaniu pandemii koronawirusa. 

W zaprezentowanym filmie syn odwiedza ojca i zwraca mu uwagę na pewne zachowania. Radzi, by myli ręce minimum 30 sekund, zasłaniał ręką twarz w czasie kaszlu lub kichania, nie wychodził z domu na zakupy. Osoby siedzą wspólnie na kanapie i dokonują transakcji online. Na koniec wspólnie spędzają czas wieczorem. 

Spot Kancelarii Premiera na Youtube

Według najnowszych statystyk z niedzieli, zakażonych w Polsce koronawirusem jest 3834 pacjentów. 84 osoby zmarły, 134 zostało wyleczonych z COVID-19. 

GW

Wykop Skomentuj183
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości