153 obserwujących
7960 notek
20983k odsłony
4117 odsłon

Rafał Trzaskowski nowym kandydatem PO na prezydenta

Rafał Trzaskowski. fot. Wikimedia
Rafał Trzaskowski. fot. Wikimedia
Wykop Skomentuj404

Decyzją zarządu PO Rafał Trzaskowski został nowym kandydatem na prezydenta Platformy Obywatelskiej.

Jednomyślna rekomendacja zarządu krajowego PO dla Rafała Trzaskowskiego, jako kandydata na prezydenta Rzeczpospolitej - poinformował przewodniczący PO Borys Budka.

Szef PO podkreślił na konferencji prasowej, że to dzięki determinacji wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, samorządowców, Senatu i Koalicji Obywatelskiej "złe, nieuczciwe i niebezpieczne wybory nie odbędą się w maju". "Raz jeszcze dziękuję za to, że pani marszałek jako jedyna była tą kandydatką, która od samego początku pokazała, że wartości są ważniejsze niż bieżący interes polityczny" - mówił Budka. 

- Po decyzji pani marszałek, że nie będzie ponownie startować w nowych wyborach prezydenckich, Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska stanęły przed decyzją o nominowaniu kandydata na urząd prezydenta Rzeczpospolitej. Miło mi w tym miejscu poinformować, że jednomyślną rekomendacją zarządu krajowego PO, przedstawioną naszym koalicjantom, jest rekomendacja dla pana prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego - poinformował Budka.

Dotychczasowa kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska oświadczyła, że nie będzie brała udziału w wyborach prezydenckich.

W piątek zebrał się zarząd PO, który podjął decyzję w sprawie kandydata partii w wyborach prezydenckich.

- To była trudna decyzja. Jestem związany z Warszawą od dziecka. Tutaj się urodziłem i tutaj się wychowałem - mówił Rafał Trzaskowski w nagraniu opublikowanym wieczorem w mediach społecznościowych. Prezydent Warszawy tłumaczył mieszkańcom stolicy, dlaczego zdecydował się wziąć udział w wyborach na prezydenta RP.

- Kochane warszawianki i kochani warszawiacy. Wiem, że część z was zaskoczyła, a nawet rozczarowała moja decyzja o starcie w wyborach na prezydenta Polski - mówił w nagraniu. - To była trudna decyzja. Jestem związany z Warszawą od dziecka. Tutaj się urodziłem i tutaj się wychowałem, ale startuję na prezydenta RP, aby również bronić Warszawy, innych miast, miasteczek i wsi, żeby bronić samorządności - podkreślił.

Trzaskowski stwierdził, że "PiS nie znosi samorządów" i będzie chciał im zabierać pieniądze. - Tak, jak robi to już dzisiaj, będzie chciał spychać na samorządy olbrzymią odpowiedzialność - dodał.

- Jeżeli zostanę prezydentem RP, to temu zapobiegnę. Będę bronił Warszawy - zadeklarował. Zaznaczył, że będzie prezydentem stolicy aż do momentu wygrania wyborów prezydenckich. Później na trzy miesiące może być wprowadzony komisarz, ale - jak powiedział Trzaskowski - "w trzy miesiące nie pozwolimy PiS-owi zniszczyć Warszawy". - Będzie PiS musiał ze mną rozmawiać jako z prezydentem Rzeczypospolitej - dodał.


Trzaskowski poprosił o zaangażowanie i pomoc oraz o udział w tych wyborach. "Mam nadzieję, że wielka fala zmian zacznie się właśnie tutaj w Warszawie" - podsumował.

KJ

Wykop Skomentuj404
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka