155 obserwujących
8145 notek
21490k odsłon
1083 odsłony

Late poll z 90 proc. komisji: Andrzej Duda nie stracił pozycji lidera. PKW o frekwencji

Prezydent Andrzej Duda będzie miał prawdopodobnie lepszy wynik, niż w sondażu IPSOS. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Prezydent Andrzej Duda będzie miał prawdopodobnie lepszy wynik, niż w sondażu IPSOS. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Wykop Skomentuj39

Andrzej Duda liderem badania IPSOS late poll na podstawie danych z 90 proc. komisji. Jego przewaga nad Rafałem Trzaskowskim wynosiła 2 punkty proc. w sondażu opublikowanym w nocy. 

Urzędujący prezydent uzyskał 51 proc. poparcia, natomiast jego konkurent z Koalicji Obywatelskiej 49 proc. w drugiej turze wyborów. Według late poll, frekwencja oscylowała wokół udziału 67,9 proc. uprawnionych. Margines błędu statystycznego wynosi 1 punkt proc. 

Wcześniej, według sondażu exit poll Andrzej Duda mógł liczyć na skromną przewagę nad Rafałem Trzaskowskim 0,8 pkt. proc. z wynikiem 50,4 proc. Late poll opublikowany o północy na podstawie wyników z 50 proc. komisji korygował wyniki sondażowe IPSOS - ubiegający się o reelekcję kandydat PiS zdobył w nim 50,8 proc., a Rafał Trzaskowski 49,2 proc. głosów. 

PKW podała najnowsze dane o frekwencji. Z przesłanych danych z 99,39 obwodów głosowania wynika, że 67,17 proc. uprawnionych Polaków wzięło udział w głosowaniu. Po godzinie 8 PKW ma przedstawić oficjalne, wstępne wyniki wyborów w drugiej turze. 

Z informacji, które posiadają politycy PiS po podliczeniu ok. 98 proc. protokołów wyborczych, wynika, że prezydent Duda uzyskał 51,99 proc., a Rafał Trzaskowski 48,01 proc. To dlatego przedstawiciele partii rządzącej w nocy z niedzieli na poniedziałek triumfowali w mediach społecznościowych:


GW

Wykop Skomentuj39
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka