162 obserwujących
8913 notek
23577k odsłon
2256 odsłon

Hołownia znów rusza w trasę. "Ruch Polska 2050 rośnie w siłę"

Hołownia znów rusza w trasę po Polsce. fot. Facebook
Hołownia znów rusza w trasę po Polsce. fot. Facebook
Wykop Skomentuj85

Polska 2050 organizuje się, rośnie w siłę, przychodzą kolejni ludzie, którzy chcą się przyłączyć - mówił były kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ponownie ruszy w trasę po Polsce, ma odwiedzić m.in. Warmię i Mazury oraz Podlasie.

Hołownia, jako niezależny kandydat na prezydenta, uzyskał w tegorocznych wyborach trzeci wynik, zdobywając 13,87 proc. głosów. Tuż po pierwszej turze wyborów zapowiedział powstanie stowarzyszenia o nazwie Polska 2050.

Hołownia: Za tydzień znów ruszam w trasę

- Mamy teraz czas na organizację, na ułożenie wszystkiego tak, abyśmy byli gotowi na następne wybory i każde kolejne, a w międzyczasie robili mnóstwo dobrego dla społeczeństwa obywatelskiego - powiedział Hołownia "Rzeczpospolitej".

Podkreślał, że chce, by jego ruch był dobrze przygotowany na kolejne wybory. - A nie byśmy żyli w takim trybie, jaki większość partii, czy ruchów w Polsce, że na dwa miesiące przed wyborami następuje wielka mobilizacja, nagle jesteśmy merytoryczni, wymyślamy na gwałt programy, myślimy, jak zbliżyć się do naszego wyborcy - mówił. Dodał, że zależy mu na organicznej pracy w długiej perspektywie, bo "naprawa świata właśnie tak wygląda, każdego dnia o 5 cm kwadratowych".

- Jesteśmy na etapie kończenia organizacji think-tanku - jednego z trzech filarów naszej działalności - poinformował. Dodał, że stowarzyszenie Polska 2050 jest obecnie "w rejestracji", zaś tworzy je kilkanaście tysięcy ludzi, 17 oddziałów, a obecnie trwa pormowanie jego struktur w powiatach. "Koncentrujemy się na tym, aby to uformować, scalić" - zaznaczył.

Hołownia zapowiedział, że w tym tygodniu zorganizuje konferencję prasową i przedstawi konkretne plany na najbliższe tygodnie. - To jest praca programowa, to jest budowanie zaplecza finansowego z darowizn obywatelskich - zaznaczył, mówiąc o pracach nad budowaniem ruchu.

Ocenił, że on i jego ruch wykonują obecnie podobnie ciężką pracę, jak w trakcie kampanii wyborczej. - Choć temperatura jest inna, to nakłady energetyczne są porównywalne - stwierdził Hołownia.

- Polska 2050 organizuje się, rośnie w siłę, a na pewno nie słabnie. Dołączają kolejni ludzie, którzy po doświadczeniu kampanii przychodzą i chcą się przyłączyć - mówił Hołownia. - To są te najważniejsze tygodnie, jak to ustawisz, tak będzie już to jechało przez bardzo długi czas - stwierdził.

Poinformował, że za tydzień znowu rusza "w Polskę na spotkania - do Olsztyna, Mrągowa, Bolesławca, na Podlasie. - Mimo że wielu ludzi zapowiadało nam koniec po kampanii wyborczej, widzę, że to jest początek - stwierdził Hołownia. 

Hołownia na podium w nowym sondażu parlamentarnym

Z najnowszego sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski wynika, że gdyby wyborach parlamentarnych wystartował obecnie ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, zostałby on trzecią siłą w Sejmie.

Jeśli wybory parlamentarne odbyłyby się w tę niedzielę, PiS uzyskałoby - 38,8 proc. głosów, Koalicja Obywatelska - 25,6 proc., zaś ruch Polska 2050 Szymona Hołowni - 11,8 proc - wynika z sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski.

Poza podium znalazłaby się Konfederacja, jednak ona z wynikiem 6,6 proc. dostałaby się jeszcze do Sejmu. Poza parlamentem znalazłaby się natomiast Lewica, która mogłaby liczyć na 4,8 proc. głosów. Stawkę zamyka PSL/Koalicja Polska z 2-procentowym poparciem.

Sondaż IBRIS został przeprowadzony w dniach 24-25 lipca 2020 roku na reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych Polaków. Badanie zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

KJ

Wykop Skomentuj85
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka