157 obserwujących
8359 notek
21998k odsłon
3059 odsłon

Koalicja Obywatelska. Jest oficjalna decyzja ws. uczestnictwa w zaprzysiężeniu prezydenta

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Wykop Skomentuj194

W delegacji nie będzie lidera Platformy Obywatelskiej Borysa Budki. 

Klub KO wyśle na czwartkowe Zgromadzenie Narodowe niewielką delegację pod przewodnictwem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - poinformował w środę wiceszef klubu KO Robert Kropiwnicki. W delegacji nie będzie lidera PO Borysa Budki.

Taką decyzję podjęło w środę prezydium klubu Koalicji Obywatelskiej. 

Borys Budka
W delegacji nie będzie lidera PO Borysa Budki. Fot. PAP/ Łukasz Gągulski

Łącznie delegacja klubu KO ma liczyć kilkanaście osób; jej skład jest jeszcze ustalany. Według Kropiwnickiego w Zgromadzeniu Narodowym nie weźmie udziału lider PO Borys Budka. 

– Wybory prezydenckie nie były wolne i równe, nie spełniały standardów uczciwych wyborów, w związku z tym nie będziemy (jako klub) brali udziału w zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy – wyjaśnił Kropiwnicki. 

Wcześniej o swojej nieobecności na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy informowali m.in.: były szef PO Grzegorz Schetyna, obecny wiceszef partii Tomasz Siemoniak oraz posłowie: Mariusz Witczak, Maciej Lasek, Waldy Dzikowski, Michał Szczerba, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Szymon Ziółkowski oraz Marzena Okła-Drewnowicz. 

Kropiwnicki również nie wybiera się na czwartkowe posiedzenie Zgromadzenia. Jeśli chodzi o senatorów, w zaprzysiężeniu nie wezmą udziału m.in. Bogdan Klich i Barbara Zdrojewska. 

Zwołane na 6 sierpnia posiedzenie Zgromadzenia Narodowego rozpocznie się o godz. 10 w Sejmie. Andrzej Duda złoży wówczas przysięgę i tym samym obejmie urząd prezydenta na drugą kadencję.

KW

Wykop Skomentuj194
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka