Jarosław Kaczyński na wakacjach. Joachim Brudziński zabrał go na wyspę

Jarosław Kaczyński gościł m.in. w Świnoujściu, fot. Twitter/Joachim Brudziński
Jarosław Kaczyński gościł m.in. w Świnoujściu, fot. Twitter/Joachim Brudziński

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński opublikował zdjęcia, na których widać, jak prezes PiS Jarosław Kaczyński wypoczywa w okolicach Zalewu Szczecińskiego. Towarzyszy mu m.in. minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

"Jak co roku prezes Jarosław Kaczyński dokonał inspekcji swojej wyspy i swojego stada na Zalewie Szczecińskim" - brzmi podpis innego zdjęcia, na którym widać między innymi Kaczyńskiego i Brudzińskiego.


Joachim Brudziński zabiera Jarosława Kaczyńskiego na wakacje od lat. Prezes PiS konsekwentnie spędza urlop w Polsce. 2 lata temu prezes PiS wypoczywał w górach Beskidu Sądeckiego. Do historii przeszło zdjęcie, na którym wszyscy uczestnicy mieli na sobie "patriotyczne peleryny".

image


W okolicach Świnoujścia (Łunowo, Karsibór) Jarosław Kaczyński był już w 2017 roku. Wtedy wystąpił do miasta z prośbą o możliwość wzięcia w długoterminową dzierżawę wyspy Wielki Krzek, sąsiadującej z wyspą Karsibór. Z wpisów Brudzińskiego wynika, że to mu się udało.

Prezes PiS zamierza wybudować na wyspie ośrodek wędkarski, w którym będzie relaksował się z dala od pracy poselskiej. Ośrodek Jarosława Kaczyńskiego ma być otwarty dla ministrów i posłów.

Tegoroczne wakacje ostro skrytykował politolog Marek Migalski, kiedyś współpracownik Jarosława Kaczyńskiego.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber powiedział, że z jego informacji wynika, że lider PiS wrócił w niedzielę z wakacji. Dopytywany kiedy nastąpi ciąg dalszy decyzji politycznych dotyczących m.in. rekonstrukcji rządu odparł: - Koniec tego sezonu urlopowego, tych dwóch tygodni także, które miał parlament choćby i pewnie część ministrów. Zaczynamy jakby od poniedziałku w zupełnie takim normalnym myślę trybie pracę.

ja

Lubię to! Skomentuj159 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka